IVO z podwójną dawką emocji. Posłuchaj utworu “Przypomnij mi” [RECENZJA]

“Przypomnij mi” to premierowy, jakże przyjemny utwór IVO, który powstał we współpracy wokalistki z St. Elmo.

Siłą utworu “Przypomnij mi” jest ciepłe, lekko snujące się, wręcz relaksacyjne brzmienie. To właściwie takie muśnięcie słońcem, letnim wiatrem i przyjemnym słowem, co sprawia, że nowy singiel IVO szybko przykleja się do świadomości słuchacza. W takiej przestrzeni doskonale odnajduje się głos wokalistki, właściwie jest on mocno sprzężony z tą, dosyć prostą, ale mającą swój hipnotyzujący urok kompozycją. Jak mówi artystka – “piosenka jest celebracją małych przyjemności i daje nadzieję”. Właściwie te słowa podkreślają ukryty w niej przekaz i udowadniają, że urzeczywistnienie pewnych pomysłów dzięki łagodnemu flow, nie było przypadkowe.

fot. materiały prasowe

To nie jest więc propozycja składająca się z przypadkowych elementów, która płynie w stronę bezemocjonalnego popu. Pewna oszczędność muzyczna staje się stylem, wyraźnie określającym jej artystyczny wymiar. A wszystko to dzięki współpracy wokalistki z producentem – St. Elmo. To on sprawił, że całość została gustownie ukształtowana pulsacją dźwięków, ukrytą pomiędzy łatwo przyswajalnym brzmieniem dęciaków. Na uwagę zasługuje jednak sama linia melodyczna, która dodaje wyraźnie piosenkowego charakteru. Nie została ona przytłoczona nadmierną ilością dodatków, przez co unosi się dostojnie na płynącej fali, tworząc wspomnianą już wcześniej, jakże udaną symbiozę z głosem IVO.

Artystka z pełną świadomością korzysta z tego, co jest dla niej wartościowe w muzyce i pomimo sięgania do różnych źródeł inspiracji, wciąż jest niezwykle przekonująca w tym, co robi. Dlatego “Przypomnij mi” zasługuje na szersze zauważenie, tym bardziej, że powstała alternatywna, jakże poruszająca wersja akustyczna tego utworu. Warto sprawdzić.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

“Ciepły wiatr, dłuższy dzień, uśmiechnięte twarze, smak pierwszych truskawek, i śniadania w open barze. “Przypomnij mi” celebruje małe przyjemności i daje nadzieję. Tym kawałkiem chcę Was trochę rozgrzać przed latem, bo z tego, co słyszałam majówka nie zapowiada się najcieplej, więc… dowieziemy smutek i łzy tylko do najbliższej stacji, potem już idziemy jak w dym!” – jak informuje IVO

Wiosną IVO zmysłowo otula swoim głosem, dotyka uroczym tekstem, a ciepłe brzmienie brassów wykręcone przez St. Elmo wgrywa się pulsującym riffem na stałe w twarde dyski systemu nerwowego. „Przypomnij mi” ma sporą szansę na miano letniego bangera i to podwójnie! Utwór szybko po swojej premierze doczekał się akustycznej wersji na pianie, która zabiera nas w inny wymiar.

„Przypomnij mi” jest zapowiedzią długo wyczekiwanej EP, która pojawi się już na początku czerwca. Będą nowości. Bądźcie czujni.

IVO – dziewczyna z głosem jak aksamit, przekłada polski rap na chwytliwe melodie w projekcie #pomojemu i raczy nas autorskimi bangerami. Raz towarzyszą jej dźwięki pianina, innym razem bity spod ręki St. Elmo. W Raptusie, Marcin Flint pisze o IVOlucji.

Posłuchaj wszędzie: https://adm.ffm.to/Przypomnij

 

IVO z akustyczną wersją utworu “Przypomnij mi”!

Leave a Reply