Gypsy and the Acid Queen z albumem “Wyspy”. Posłuchaj singla “Luna”

“Luna” to jeden z singli, który promuje najnowszy album Gypsy and the Acid Queen, zatytułowany “Wyspy”. W utworze pojawił się dybiński.

Nastrojowa i intymna ballada “Luna” opowiada o tęsknocie za uczuciem (może miłością), które kiedyś istniało między dwojgiem ludzi. Stąd wziął się nieco nostalgiczny, niezwykle stonowany, ale jakże urzekający klimat tej piosenki.

dybiński – komponuje i produkuje muzykę, a także wykonuje ją na żywo solowo, w zespołach i w teatrze. Działa w takich projektach jak ARS LATRANS Orchestra, Bass Astral x Igo Ensemble, Gypsy and the Acid Queen Orchestra, koko die.

Gypsy and the Acid Queen to pseudonim artystyczny Kuby Jaworskiego, wokalisty, multiinstrumentalisty, producenta i songwritera z Krakowa.

fot. Zuzanna Kruczek

“Wyspy” to trzecia płyta długogrająca w dorobku artysty, na której znalazło się dziewięć utworów utrzymanych w gatunku alternative, art pop czy jak mówi sam Gypsy – “pop progresywny”. Wszystkie propozycje zostały napisane, skomponowane i wyprodukowane przez Kubę. 

Gypsy and the Acid Queen jest jednym z laureatów Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Ma na swoim koncie świetnie przyjęte występy, m.in. na Opole Songwriter Festival, czy City Sounds Showcase we Wrocławiu. W maju 2016 roku ukazał się solowy krążek artysty zatytułowany „Gypsy and the Acid Queen”. W samym 2019 roku na platformie Spotify piosenki Gypsiego zostały odtworzone ponad 400 000 razy, a single „W taką noc jak ta” i „Kiedy szumią wierzby” trafiły na największe polskie playlisty (m.in. Alternatywna Polska). Jego koncerty to podróż przez gatunki – od songwriterskich ballad, elektronicznych czy wręcz tanecznych brzmień po gitarowe riffy. Na koncie ma także płytę “Dni miłości / Noce cudów” oraz EP “Ultrafiolet” z 2021 roku. Kuba jest także częścią wyjątkowego projektu – ARS LATRANS. “Album “Wyspy” to jego kolejny rozdział w wyjątkowo bogatym życiu artystycznym.

Premiera płyty “Wyspy” odbyła się 21 kwietnia.

Utwór “Luna” dostępny na serwisach streamingowych: https://adm.ffm.to/GypsyWyspy

 

Leave a Reply