Ola Bieńkowska zapowiada album “Nić”. Posłuchaj singla “Ikar”!

“Ikar” to kolejna nowa propozycji Oli Bieńkowskiej. Do utworu powstał klip, a cały album artystki ukaże się pod naszym patronatem medialnym już w czerwcu.

“Opadam, tonę w jedwabnym chłodzie białych chmur, wzlatuję, płonę – Nikt mnie nie ściągnie w dół”.  

“Ikar” to numer o odwadze w sięganiu po to, czego się pragnie najbardziej, niezależnie od konsekwencji podejmowanych decyzji. O tym, że podróż jest czasem ważniejsza, niż osiągnięcie samego celu. Singiel zapowiada płytę “Nić“, która ukaże się w czerwcu 2023. Towarzyszy mu piękny kolażowy klip stworzony dla Oli przez OK Collage – Ola Knedler, którego premiera odbyła się tuż przed imieninami (18 maja) obu Ol.

fot. materiały prasowe

Aleksandra Bieńkowska – polska wokalistka, aktorka, tłumaczka, lektorka i producent telewizyjny. Przez pięć lat była związana z The Australian Pink Floyd Show, śpiewała także w Brit Floyd The Pink Floyd Tribute Show. Obecnie artystka pracuje nad autorskim repertuarem.

Wraz z TAPFS zagrała na licznych festiwalach w Europie (Rock Werchter w Belgii, Arrow Rock w Holandii, Isle Of Wight Festival w Wielkiej Brytanii, Malta Jazz Festival, Sudoeste Festival w Portugalii, Sweden Rock Festival, Liverpool Pops, Derby Rock and Blues Festival i inne). Z Brit Floyd wystąpiła też na festiwalu Glastonbury Festival w 2011 roku.

Zagrała rolę Sary w musicalu Taniec wampirów w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, jedną z głównych ról we współczesnej edycji musicalu Złe Zachowanie Andrzeja Strzeleckiego, rolę Hermii w Śnie Nocy Letniej w Teatrze LIPA w Liverpoolu. Jako pierwsza polska aktorka British National Student Theatre Company występowała na festiwalu Fringe w Edynburgu. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Artystka ma na koncie wydany w 2012 roku album “Résumé (Take One)”. 

We wrześniu 2022 poznaliśmy singiel “Barwy wojenne“, a w lutym tego roku “Ten sam“. W sieci dostępny jest także poprzedni singiel – “Okna”.

 

Ola Bieńkowska zapowiada nowy album. Posłuchaj utworu “Okna” [PREMIERA]

 

Leave a Reply