Ola Bieńkowska zapowiada nowy album. Posłuchaj utworu “Okna” [PREMIERA]

“Okna” to premierowy singiel Oli Bieńkowskiej, który zapowiada jej nowy album “Nić”. Premiera płyty już w maju.

Piosenka “Okna” to efekt współpracy wokalistki z Miłoszem Wośko, natomiast słowa napisał ceniony autor tekstów – Janusz Onufrowicz.

Żeby zrozumieć przekaz kryjący się utworze najlepiej wsłuchać się w tekst…

fot. materiały prasowe

Aleksandra Bieńkowska – polska wokalistka, aktorka, tłumaczka, lektorka i producent telewizyjny. Przez pięć lat była związana z The Australian Pink Floyd Show, śpiewała także w Brit Floyd The Pink Floyd Tribute Show. Obecnie artystka pracuje nad autorskim repertuarem.

Wraz z TAPFS zagrała na licznych festiwalach w Europie (Rock Werchter w Belgii, Arrow Rock w Holandii, Isle Of Wight Festival w Wielkiej Brytanii, Malta Jazz Festival, Sudoeste Festival w Portugalii, Sweden Rock Festival, Liverpool Pops, Derby Rock and Blues Festival i inne). Z Brit Floyd wystąpiła też na festiwalu Glastonbury Festival w 2011 roku.

Zagrała rolę Sary w musicalu Taniec wampirów w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, jedną z głównych ról we współczesnej edycji musicalu Złe Zachowanie Andrzeja Strzeleckiego, rolę Hermii w Śnie Nocy Letniej w Teatrze LIPA w Liverpoolu. Jako pierwsza polska aktorka British National Student Theatre Company występowała na festiwalu Fringe w Edynburgu. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Artystka ma na koncie wydany w 2012 roku album “Résumé (Take One)”. 

We wrześniu 2022 poznaliśmy singiel “Barwy wojenne“, a w lutym tego roku “Ten sam“.

*****

Słuchaj utworu “Okna” w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/olabienkowskaokna

 

Leave a Reply