Grejs Bellezza feat. Agis prezentuje utwór “Wnętrze” [RECENZJA]

Grejs Bellezza zaprezentował utwór “Wnętrze”, który wokalista nagrał wspólnie z Agis. Jak informuje sam wykonawca – “to piosenka, która jest częścią każdego z nas”.

Wnętrze” to prosta piosenka, która choć nie została rozbudowana kompozycyjnie, to broni się dosyć osobliwym klimatem. Warto więc podkreślić, że ważniejsze w tego typu produkcjach jest umiejętne uwypuklenie nastroju oraz czystej emocjonalności niż rozwinięcie wyszukanych motywów muzycznych. Grejs Bellezza postawił więc na przekaz i jasno określony koloryt artystyczny, który emanuje świeżością. Trzeba przyznać, że wokalista postarał się przy okazji, żeby przełamać pewną konwencjonalność. Piosenka rozpoczyna się spokojnie na kilku dźwiękach pianina i płynącego w tle saksofonu (Maciej Popiel).

fot. materiały prasowe

Wokalnym wsparciem jest natomiast Agis, co też zmienia perspektywę spojrzenia na utwór “Wnętrze“. Ten pierwiastek kobiecy nadaje propozycji nieco większej szlachetności, sprawiając, że staje się ona na swój sposób bliższa słuchaczowi. W końcu jej przesłanie jest czytelne, a przy okazji na tyle uniwersalne, by odbiorca mógł dopisać własną wersję wydarzeń, bo ta została tylko zasugerowana poprzez specyficznie podane słowa.

Później muzyka nabiera delikatnego rozpędu, a to przez dodanie elektronicznego pulsu, który ożywia całość. W ten sposób następuje jakby dekonstrukcja kompozycyjna, sprawiająca, że utwór się rozbudza, stając się jeszcze ciekawszym w zmieniającym się otoczeniu muzycznym. Owszem, od strony aranżacyjnej można było wydobyć z tej propozycji znacznie więcej, ale być może właśnie celowym zabiegiem był pewien minimalizm. W każdym razie “Wnętrze” to całkiem udana propozycja, która otwiera artyście drzwi do czegoś jeszcze ważniejszego. Niby nic wielkiego się nie dzieje, a jednak działa, co należy uznać za jej niewątpliwą wartość. Grejs Bellezza ma swój świat, do którego już teraz warto zajrzeć.

*****

Singiel “Wnętrze” jest piosenką, w której tańczymy na Malcie, Sycylii, Dominikanie, Śląsku, Bałkanach i innych podłogach świata…  Za kołem podbiegunowym, oceanem i pod oknem.  Nie wiem czy akurat Twoim, ale kto wie? Na pewno warto zweryfikować.

“Wnętrze to piosenka melodii o duchowości i naszych wewnętrznych pasjach.  Piosenka, która jest częścią każdego z nas. Resztę historii możesz dopisać Ty!” – Grejs Belleza

Grejs Bellezza – pochodzi z Podlasia, a dokładnie z miejscowości Sejny zlokalizowanej tuż przy granicy z Litwą. Muzyką zajmuje się od wielu lat, a myśli muzycznie od kiedy pamięta.

“Nie znam nut, nigdy ich nie znałem. Nawet nie wiem czy dam radę je poznać. Komponuję własnym algorytmem, który tworzę i doskonalę każdego dnia dotykając ponownie klawisze pianina. Każdorazowo jest to fenomenalna przygoda. Nigdy nie wiesz, gdzie dolecisz. Nie czuję w sobie twórczych ograniczeń, więc zrobię wszystko to, na co pozwoli mi ciało i na ile otworzę własny umysł.”

 

fot. materiały prasowe

2 odpowiedzi na “Grejs Bellezza feat. Agis prezentuje utwór “Wnętrze” [RECENZJA]”

Leave a Reply