Zespół KSU prezentuje drugi singiel “Mowa polska”

“Mowa polska” to drugi singiel z najnowszej płyty KSU, która miała premierę 24 lutego.

Po 9 latach od wydania ostatniej studyjnej płyty nadszedł czas na nowy album KSU – legendy polskiego punka rocka. Drugim singlem promującym album jest utwór „Mowa polska”. 

fot. materiały prasowe

Zespół KSU powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, stając się jednym z prekursorów ruchu punkowego w Polsce. Nowa płyta to 13 utworów utrzymanych w klasycznym stylu wypracowanym przez 45 lat działalności zespołu, gdzie emocje, pasja i miłość do punk rocka grają pierwsze skrzypce. Płyta nazywa się „44”. Do płyty w wersji digipak dołączony został bluray-4K z zapisem blisko 3-godzinnego koncertu zarejestrowanego podczas występu z okazji 40-lecia. Jest to pierwsze wydawnictwo w Polsce, które zostało nagrane i wydane w formacie 4K. 

Premierze płyty będzie towarzyszyła trasa koncertowa z okazji 45-lecia KSU. Podczas jubileuszowej trasy będzie elektrycznie, akustycznie a przede wszystkim wspominkowo. KSU wraz z muzykami z zespołu Matragona przypomni swoje największe przeboje stworzone w trakcie 45 lat muzycznej działalności.

 

Leave a Reply