Pif Paf Peter & Franz z nowym utworem “Tak po prostu jest”!

“Tak po prostu jest” to najnowszy singiel duetu Pif Paf Peter & Franz, w skład którego wchodzą – Peter Prentygast oraz Franz Dreadhunter. W klipie do piosenki pojawił się m.in. aktor Mirosław Zbrojewicz.

Reżyserem teledysku “Tak po prostu jest” jest Sergiusz Wasilewski, który realizował już poprzedni klip zespołu do utworu „Jezioro szczęścia ’’. W wideo, oprócz Petera i Franza, udział wzięła udział dwójka znakomitych aktorów: Mirosław Zbrojewicz („Szadź”, „Tajemnica Westerplatte”, „Chłopaki Nie Płaczą”, „Sztos 2”, „Archiwista”) oraz Malwina Jelistratow („Komisarz Alex”, „Ultraviolet”). W 2023 roku Pif Paf wyda płytę, na której znajdzie się również i ta piosenka.

Zespół powstał na Wyspach Kanaryjskich w 2020 roku z inicjatywy Petera Prentygasta i Franza Dreadhuntera.

fot. Filip Gwiżdż

Peter Prentygast na stale mieszkający w Londynie, producent muzyczny, właściciel studia PM STUDIO, organizator koncertów.

Franz Dreadhunter – kompozytor, na przestrzeni 30 lat współpracował z zespołami: Bajm, Tilt, Chłopcy z Placu Broni, Pudelsi, Kora, Homo Twist, PRL, Deuter, Dupą, Maciek Maleńczuk, Beata Kozidrak, Tomek Lipiński, Bogdan Łyszkiewicz.

W 2021 roku duet zarejestrował pierwszy utwór “Santa Cruz”. W sesji nagraniowej udział wzięli doskonali muzycy sesyjni. Rok 2022 to zaskakująca wersja przeboju Bajmu „Jezioro szczęścia”, którego współtwórcą jest Franz. 16 lutego 2023 ukazał się nowy autorski singel „Tak po prostu jest”.

 

Leave a Reply