Bert Gra prezentuje singiel “Patrzę jak Ty”. EP “Do świateł miast” już dostępna!

Bert Gra prezentuje najnowszy singiel “Patrzę jak Ty” oraz podsumowuje swój pierwszy projekt mini albumem pt.  “Do świateł miast”. Premiera EP odbyła się 22 listopada.

Patrzę jak Ty” to ostatni punkt pierwszego projektu Bert Gra, czyli mini albumu (EP) “Do świateł miast“, który jest jego podsumowaniem 1,5 roku życia artystycznego. Motyw przewodni EPki to miejskie historie przeplatane fascynacją naturą, chęcią ucieczki gdzieś – daleko stąd.

fot. materiały prasowe

Patrzę Jak Ty” to kolejny efekt  współpracy z Krystianem Zemanowiczem, basistą i producentem znanym m.in. z Transsexdisco. Tym razem artysta postawił na organiczne, zespołowe brzmienie. Wokal Berta okraszają partie pianina, gitar oraz syntezatorów podkreślanie mocną perkusją i pulsującym basem.

Gitary nagrał i wyprodukował Michał “Bateria” Bagiński z zespołu LOKA.

Numer jest – a jakże – o miłości. Tylko nie tej co dopiero się zaczyna, zauroczeniu, a dojrzałej – znającej swoje wady i zalety, nie oceniającej i nie proszącej się o zawirowania. Trwałej fascynacji drugą osobą, która bierze się z jej poznania – i zaakceptowania.

Pierwsze szkice tekstu inspirowane były powieścią Julio Cortazara – “Gra w Klasy” i cytatem o “Jaskółce wśród mgły”. Po odleżeniu swojego czasu w szufladzie, Bert zdecydował się na wyprodukowanie numeru i nadanie mu ostatecznego kształtu. Z pomocą przyszedł Krystian, który urozmaicił nieco partię basu, zaproponował też partie syntezowanych smyczków i melotronu. Ostateczny szlif utworowi nadał Michał, dogrywając partie gitar i miksując numer. 

*****

EP-ka zawiera 5 utworów, wyprodukowanych przez Berta, we współpracy z Krystianem, Michałem oraz gitarzystą, Tomkiem Witosławskim. Materiał w całości zmiksował również Michał w BAT Studio.

Do utworów powstały dwa teledyski (“Zegar tyka”, “Do świateł miast”), akustyczna live – sesja (“Przedwiośnie”) oraz dwa lyric video (“Daleko stąd”, “Patrzę jak Ty”), które można zobaczyć w serwisie YouTube.

Całość materiału dostępna jest na wszystkich portalach streamingowych, będzie można również nabyć EPkę za pośrednictwem portalu Bandcamp. Artysta ma w planach również jej wersję fizyczną.

*****

Bert Gra to solowy projekt Bertranda Abramczyka, który powstał w trakcie pandemii. Muzyka artysty to połączenie popowej alternatywy, gry słów, nieoczywistego rytmu i zabawy muzyczną stylistyką. Bert Gra czerpie garściami z polskiej muzyki rozrywkowej – Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Zalewskiego czy Piotra Roguckiego. W jego muzyce słychać też elementy charakterystyczne dla twórców takich jak Gorillaz, Imagine Dragons i Bastille. Bert Gra nie stawia przed sobą barier gatunkowych. Jego wyznacznikami jest szczery przekaz i prosta forma połączona zabawą rytmem i konwencjami.

Do tej pory Bert Gra ukazał światu cztery single: „Zegar Tyka”, „Daleko Stąd” , akustyczne „Przedwiośnie” oraz „Do Świateł Miast”. Ostatnim punktem projektu jest „Patrzę Jak Ty”. 

 

fot. okładka EP

Leave a Reply