Muzyczny Startup! Weź udział w kolejnych panelach [PATRONAT]

Muzyczny Startup to cykliczne wykłady mistrzowskie zainicjowane dla tych, którzy chcą profesjonalnie działać w branży muzycznej. 5 listopada odbędą się kolejne panele, które poprowadzą Beata Wrona, Piotr Metz i Tomasz Chyła. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach.

Promocja i wizerunek – co i jak chcesz o sobie opowiedzieć, prowadzenie Beata Wrona
Funkcjonowanie w mediach – krok po kroku, prowadzenie Piotr Metz
Zrównoważone partnerstwa – Tomasz Chyła

O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się, uczestnicząc w kolejnych panelach już 5 listopada w Gdyni. Objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/MuzycznyStartup

Branża muzyczna wciąż się rozwija i musi reagować na bieżące wyzwania cywilizacyjne. Pandemia pokazała, że liczna grupa artystów pracuje z dnia na dzień, często bez odpowiednich uregulowań prawnych, bez podstawowej wiedzy z zakresu praw autorskich oraz bez odpowiednich narzędzi i wiedzy na temat profesjonalizacji swoich działań.

Coraz częściej wyświetlają się również braki – u artystów oraz w branży, w zakresie funkcjonowania “ekosystemów sektorów kreatywnych“. Muzycy często nie są w stanie zidentyfikować potrzeb rynku i określić swojego komercyjnego miejsca, nie znają połączeń z sektorem biznesowym i nie posiadają kompetencji do składania konkretnych propozycji sprzedażowych. Wyzwaniem są też nowe media i oczekiwania odbiorców w kwestii cyfrowej dostępności twórczości, przy czym należy zawsze pamiętać o nadrzędnej roli upowszechniania praktycznej wiedzy z zakresy ochrony praw autorskich muzyków, zwłaszcza podczas zawierania umów z serwisami udostępniającymi muzykę.

Projekt powstał w odpowiedzi na te problemy. Zwracamy się do muzyków z propozycją wejścia na kolejne poziomy profesjonalizmu.

Wykłady odbywać będą się cyklicznie w Gdyńskim Centrum Filmowym.
Spotkamy się między innymi z przedstawicielami Stowarzyszenia Twórców ZAiKS – partnerem wydarzenia, a także menagerami zespół muzycznych, foundraiserami, pracownikami sektora kreatywnego i biznesowego.

Wykłady są bezpłatne, organizator – Fundacja Art Of Freedom.
Zapisy przyjmowane są mailowo: muzycznystartup@gmail.com

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Twórców ZAiKS.

🔷 Sesja Q&A z niezależnymi wytwórniami muzycznymi.

🔷 33 Records i SmoothSail Music zapraszają na panel dyskusyjny i sesję Q&A między innymi o tym, jak nawiązać współpracę z wytwórnią i jak dobrze podpisać kontrakt.

🔷 Ale tematów będzie znacznie więcej.. przekonajcie się sami.

🔷 33 Records – jesteśmy niezależnym wydawnictwem, któremu daleko od narracji wielkich korporacji muzycznych. Jednocześnie nasza działalność nie ogranicza się jedynie do wygenerowania Wam kodów kreskowych. 🙂 Dążymy do opieki nad artystami w formule 360°, proponując wsparcie od momentu procesu nagraniowego, po wydawniczy, włączając w to promocję, booking, a nawet management. Stawiamy na świadome zespoły, które charakteryzują się świetnym brzmieniem live (to w studiu pomożemy podrasować 😃). Nasze barwy reprezentują już: IKSY, Black Radio, Searching for Management, Antoni Roker, The Goldbricks czy Audiofeels.

🔷 SmoothSail Music – Agencja Managementowa, która bardzo szybko zaczęła rozszerzać się też w Dom Produkcyjny. Koordynacja i produkcja sesji zdjęciowych, teledysków, identyfikacji, nagrań – łączymy “niezal” z różnymi osobami kreatywnymi z naszej Floty. W ramach struktur zapewniamy Muzyczne 360, jak i działamy na poszczególnych gałęziach obsługi artysty/zespołu.

 

 

🔷 Piotr Metz zaprasza na wykład w ramach Muzycznego Startup’u i panelu Media / Promocja.

🔷 Z perspektywy praktyka i wieloletniego dyrektora muzycznego największych polskich rozgłośni radiowych odpowie na pytanie – jak dostać się na radiowe playlisty? No i czy w ogóle warto tak o to walczyć?

🔷 Piotr Metz jest dziennikarzem muzycznym. Jeden z założycieli i w latach 1990–2001 dyrektor muzyczny radia RMF FM. W latach 1982–1990 i ponownie od 2005 współpracownik, a w latach 2016–2020 – dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia. W latach 2006–2012 redaktor naczelny miesięcznika „Machina”, a w latach 2006–2009 dyrektor artystyczny Sopot Festival. W lipcu 2020 rozpoczął pracę w Programie Drugim Polskiego Radia, gdzie prowadzi audycję Nocna strefa. Od 2 stycznia 2021 jest też gospodarzem programów 7:00 PM i Muzyka Nowa w Polskim Radiu Opole.

 

🔷 Tomasz Chyła zaprasza na warsztat praktyka, czyli jak to wszystko wygląda z perspektywy doświadczonego muzyka. Promocja, management, booking, media, trasy koncertowe.. będzie okazja do prawdziwej i żywej wymiany najlepszych praktyk.

🔷 Tomek jest dyrygentem, skrzypkiem i kompozytorem. Silnie związany z
wejherowskim i trójmiejskim środowiskiem artystycznym. Aktywnie działając na płaszczyźnie muzyki jazzowej oraz chóralistyki. Ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Wydział Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej.

🔷 Jest założycielem takich zespołów jak MNR Kolektyw oraz Tomasz Chyła Quintet. Z zespołem Tomasz Chyła Quintet ma na swoim koncie wydanie czterech płyt: Eternal Entropy 2017r., (nominacja Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa, nominacja: Fonograficzny Debiut Roku), Circlesongs 2018, (nominacja Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej Fryderyki 2018r. w kategorii Muzyka Jazzowa za najlepszy album jazzowy roku) oraz „Tomasz Chyła Quintet Live at Polish Radio 3”(2019). W 2020r. ukazał się album „da Vinci”.

🔷 Indywidualnie został nominowany do nagrody „Fryderyki” w roku 2019 w kategorii Muzyka Jazzowa, jako artysta jazzowy roku. W bieżącym roku otrzymał nagrodę Grand Prix Jazz Melomani w kategorii „Jazzowa Nadzieja”.

🔷 W 2011 r. współzałożył zespół wokalny Art’n’Voices, który doskonale
działa do dzisiaj. W 2021 r. wraz z formacja otrzymał Fryderyka. Wraz z zespołem nagrał również trzy płyty.

 W 2015 r. został dyrygentem Kameralnego Chóru Żeńskiego przy I LO im. J. Wybickiego w Kościerzynie z którym uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska.

 

Leave a Reply