ON AIR Festival – 9 i 10 września na warszawskim Lotnisku Bemowo. Huczne zakończenie lata!

Już 9 i 10 września na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się 1. edycja nowego eventu na festiwalowej mapie Polski – ON AIR Festivalu. Wystąpią m.in.: Tame Impala, The Kooks, Jamie xx, Jorja Smith, Celeste, Artur Rojek, Ralph Kamiński i inni. W ramach wydarzenia powstał spot, który ukazuje tętniącą letnim klimatem Warszawę.

Debiutujący ON AIR Festival to wydarzenie muzyczne o charakterze miejskim, które cechuje nostalgia końca lata i radość ostatnich dni wakacyjnej beztroski. Na ogromnej przestrzeni Lotniska Bemowo zaprezentują się przedstawiciele rocka psychodelicznego – australijska grupa Tame Impala. Zespół znany jest z takich utworów, jak m.in.: “Let It Happen”, “Borderline”, “Elephant”, “The Moment” czy “Eventually”. Ich drugi album “Lonerism” otrzymał nagrodę Grammy w kategorii “Best Alternative Music Album”.

Wielu miłośników indie rocka z niecierpliwością oczekuje występu grupy The Kooks. Debiutancka płyta zespołu “Inside In/ Inside Out” została sprzedana w ponad 1,5 milionowym nakładzie. Po światowej trasie zakończonej ogromnym sukcesem, w którą The Kooksi ruszyli po wydaniu albumu “Let’s Go Sunshine” (2018), rozpoczęli pracę nad kolejną płytą. W ten sposób powstało szóste wydawnictwo “10 Tracks To Echo In The Dark”, którego premiera zbliża się wielkimi krokami. Nowe piosenki i stare przeboje usłyszeć będzie można już 10 września. W wakacyjny nastrój gości festiwalu wprowadzi Jamie xx, czyli pochodzący z Londynu producent elektroniczny i DJ znany z zespołu The xx, a także brytyjska Artystka R&B, soulu i grime’u – Jorja Smith. Uznawana jest za gorące nazwisko w branży muzycznej i ikonę stylu. Najbardziej znane utwory wokalistki to m.in.: “Blue Lights”, “The One”, “Goodbyes”, “Come Over” czy utwór Drake’a Drake “Get It Together”.

Aby ukazać namiastkę tego, co można będzie poczuć podczas ON AIR Festival, został stworzony oficjalny spot festiwalu. Krótkie video przedstawia lekki vibe wielkomiejskiego lata i miłość do dobrej muzyki, która przyświeca wydarzeniu.

ON AIR to mieszanka klimatu londyńskiego Lovebox i legendarnej Lollapaloozy przeniesiona do tętniącej życiem Warszawy. Ideą festiwalu jest łączenie różnych gatunków muzycznych – od indie rockowych szlagierów, przez pop i hip-hop po muzykę eksperymentalną. W miasteczku festiwalowym nie zabraknie także stref chilloutu, barów z orzeźwiającymi drinkami, foodtrucków z pysznym jedzeniem oraz mnóstwa innych atrakcji. Na festiwalowiczów czeka solidna dawka pozytywnej energii w otoczeniu neonów, dobrej muzyki i jedynej w swoim rodzaju atmosfery ostatnich dni wakacji!

On Air to połączenie długo wyczekiwanych przez polską publiczność artystów, najwyższej jakości produkcji i klimatu zwiastującego koniec lata. Chcemy wykorzystać ostatnie słoneczne dni i wypełnić je muzycznym widowiskiem jakiego w Warszawie jeszcze nie było”.

 

Leave a Reply