Projekt Lubert z nowym utworem “Desire” [RECENZJA]

“Desire” to nowa muzyczna propozycja Tomka Luberta, którą muzyk stworzył wraz z Karlą “Strzelbą” Strzebońską, Bartoszem Miecznikowskim, Piotrem “Posejdonem” Pawłowskim. Do utworu powstał teledysk nagrywany na ulicach Łodzi.

Tomasza Luberta przedstawiać nie trzeba. Od lat jest obecny na polskiej scenie muzycznej, tworząc kolejne projekty, które za każdym razem pokazują jego nieco inne oblicze artystyczne. Twórca nie rezygnuje jednak z szeroko pojętej muzyki pop, udowadniając, że jest częścią rozwoju tego gatunku, czy też umiejętnie szuka przestrzeni, która w jakiś sposób będzie korespondowała z jego pomysłami.

fot. materiały prasowe

Tym razem Lubert zaprosił do współpracy kilku gości, w tym nieźle zapowiadającą się wokalistkę Karlę Strzebońską, która charakteryzuje się mocnym, wręcz uderzającym z ogromną siłą wokalem. To ona sprawia, że nowy utwór zatytułowany “Desire” został naładowany dodatkową, jakże porywającą energią, która interesująco przemieszcza się pomiędzy poszczególnymi elementami tej kompozycji. Obok syntetycznych, nowoczesnych motywów tego utworu warto zwrócić uwagę na kolejnych muzyków, którzy wzięli udział w jego nagraniu. Obok gitar gospodarza usłyszymy Bartosza Miecznikowskiego, a także zasiadającego za bębnami Piotra “Posejdona” Pawłowskiego. Jest to o tyle istotne, że pomimo wyraźnie progresywnego brzmienia, dostaliśmy również żywą materię, która interesująco przeplata się z pewnego rodzaju syntetyzmem.

Dzięki zawodowstwu, a także współpracy z producentem Wojtkiem Hornym, kompozycja zapętla się w jedną, dosyć spójną, a przy okazji nowocześnie zaprezentowaną całość. Dobry numer dla fanów poprzednich dokonań Tomasz Luberta i dla tych, którzy szukają bardziej współczesnych rozwiązań związanych z dzisiejszą muzyką pop-rockową.

*****

Jak mówią sami artyści, jest to zupełnie nowa jakość na naszym rynku muzycznym. Muzycy połączyli nowoczesne brzmienia wraz z rockowymi riffami gitarowymi a całości dopełnia charakterystyczny wokal charyzmatycznej wokalistki Karoliny Strzebońskiej, „pieszczotliwie” nazywanej „Strzelba”. Za produkcję utworu odpowiada Wojtek Horny.

„Desire” to zapowiedź debiutanckiego albumu projektu LUBERT, na którym poza premierowymi utworami znajdą się również dwa covery niespodzianki.

*****

Do singla powstał odjechany teledysk, kręcony nocą na ulicach Łodzi, w którym gościnnie udział wzięła mistrzyni driftu Karolina Pilarczyk oraz Karol Majewski. Zdjęcia pościgowe robią wrażenie a całość dopełnia wspaniała nocna panorama Łodzi. Producentem klipu jest wytwórnia muzyczna” KarlTom“.

Zespół przygotowuje się do trasy koncertowej po Polsce oraz zagranicą. Zaprezentują premierowy repertuar oraz muzyczne niespodzianki dla fanów poprzednich zespołów Tomka Luberta (Virgin, Video, Volver).
 
Skład Projektu LUBERT:

Tomek Lubert
– tego wybitnego producenta, kompozytora, muzyka i lidera projektu przedstawiać nie trzeba. Znajomi z branży żartują, że jest „muzycznym alchemikiem” – czego się nie dotknie zamienia w złoto, platynę i diamenty.

Strzelba – Karolina Strzebońska (wokal)
– absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie wiolonczeli. Z muzyki utrzymuje się od najmłodszych lat. Już jako 15-latka śpiewała na weselach, co pozwoliło jej w późniejszym czasie na samodzielne utrzymywanie się i ukończenie studiów pedagogicznych w Krakowie i Warszawie. Uczestniczka w 12 edycji The Voice of Poland (początkowo w drużynie Tomsona i Barona, później skradziona przez Marka Piekarczyka doszła aż do ćwierćfinału). Na swoim koncie ma utwory zarówno w rockowym, jak i elektronicznym brzmieniu. Nie ogranicza się gatunkowo. Pasję do muzyki zaszczepił w niej tata, który niezmiennie uwielbia mocniejsze gitarowe brzmienia. To właśnie one mocno zakorzeniły się w jej głosie.

Posejdon – Piotr Pawłowski – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer. Współpracował między innymi z takimi artystami, kapelami i instytucjami jak: Dada, Closterkeller, Chocolate Spoon, Albert Rosenfield, John Porter Band, Piotr Bukartyk, Mech, Elektryczne Gitary, VIRGIN, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Orkiestra Filharmonii Warszawskiej, Orkiestra Teatru Wielkiego w Warszawie i wiele innych.

Bartosz Miecznikowski –  kompozytor, gitarzysta, jako muzyk sesyjny nagrał gitary na około 30 albumach wykonawców takich jak: Jay Delano, Sylwia Grzeszczak, Mezo, KASA, czy Chojnacki. Wspólnie z Tomkiem Karolakiem tworzy zespół Pączki w Tłuszczu. Od lat gra z zespołem Jeden Osiem L.

Posłuchaj w serwisach cyfrowych: http://links.altafonte.com/ad1mana

 

Leave a Reply