Zespół Milijon prezentuje singiel “Nagamanoga”

“Atkes” to debiutancka płyta zespołu Milijon, na której znalazły się utwory w stylistyce rocka alternatywnego. Najnowszym singlem promującym ten album został utwór “Nagamanoga”.

fot. materiały prasowe

“Zainspirowany III tomem ,,Dziadów” Adama Mickiewicza nadałem zespołowi nazwę Milijon. Pierwsze zarysy utworów powstały około 2014 roku, ale dopiero po 6 latach przyszedł czas na dokończenie tego, co w duszy grało. Teksty dotykają moich osobistych doświadczeń oraz przemyśleń.” – jak informuje lider zespołu, Wojciech Lach i dodaje:

“Potencjalne utwory powstają w mojej wyobraźni. Tworzenie jest dla mnie niesamowicie energetyzujące. Pierwsze powstające akordy są najbardziej istotne, bowiem naświetlają kształt i kierunek.”

“Zanim przekuję mój pomysł w utwór, to mam już przybliżony obraz całości. Przykładem tego jest kawałek ”Wystarczy słów”, do którego został równocześnie stworzony teledysk stanowiący integralną całość. Kolejnym elementem dopełniającym jest tekst, który dojrzewa wraz ze mną. Płyta ”Atkes” jest dla mnie osobiście spełnionym marzeniem. Życzę potencjalnym słuchaczom głębszych refleksji.”

W połowie 2021 do projektu dołączyli: Łukasz Szatanik (gitara basowa) i Paweł Cembala (perkusja). Od tego też roku próby odbywają się w Oświęcimiu.

*****

 ”Nazywam się Milijon – bo za miliony kocham i cierpię katusze ” A.Mickiewicz

*****

Muzyka: Milijon

Słowa: Wojciech Lach

Studio nagrań: EPICENTRUM Jan Mitoraj

 

Leave a Reply