Największy festiwal showcase’owy w innym terminie. Kogo zobaczymy na Great September?

Z przyczyn niezależnych od organizatorów pierwsza edycja festiwalu Great September nie odbędzie się w połowie września. Nowy termin największego spotkania polskiej branży muzycznej to 20-22 października 2022.

fot. materiały prasowe

20-22 października na scenach kilkunastu klubów tego miasta pojawią się bracia Kacperczyk, Szczyl, waluśkraksakryzys, Frank Leen, Jakub Skorupa, Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda, Jann, OvE, Zespół Sztylety, Czechoslovakia. W drugiej połowie roku Łódź stanie się gospodarzem największego festiwalu showcase’owego w Polsce, imprezy, na której pojawią się najważniejsze postacie krajowej i europejskiej branży muzycznej. Wydawcy, menedżerowie, bookerzy, promotorzy i wielu innych – wszyscy oni przyjadą tu, by przez trzy wrześniowe dni i wieczory spotykać się, rozmawiać, współpracować, ale przede wszystkim oglądać i słuchać artystów, zarówno tych o rozpoznawalnej już marce, jak i kompletnych debiutantów.

Czerpiąc wzorce z najlepszych festiwali showcase’owych w Europie, takich jak niemiecki Reeperbahn czy holenderki Eurosonic, oraz bazując na doświadczeniu organizatorów w osobach Artura Rojka i Łukasza Minty, program Great September składać będzie się nie tylko z koncertów. Na uczestników czekać będą część konferencyjna, panele tematyczne oraz różnego rodzaju aktywności, w które zaangażować mogą się zarówno przedstawiciele środowiska muzycznego, jak i wszyscy ci, którzy zakupią karnety. Przypomnijmy – sprzedaż biletów ruszyła 30 marca.

Czas uchylić rąbka tajemnicy i odwrócić karty skrywające nazwiska pierwszych artystów. Na Great September wystąpią m.in. Kacperczyk, czołowy bratersko-producencki duet w kraju, zgrabnie lawirujący między najnowszymi trendami, jedna z największych sensacji w polskim hip-hopie w ostatnim czasie, czyli Szczyl, niespodziewany nowy bohater rodzimej sceny gitarowej –waluśkraksakryzys, oraz człowiek-orkiestra i człowiek-zagadka w jednym, w którego muzyce mieni się mnóstwo kontrastów razem tworzących barwną mozaikę – Frank Leen. Prócz nich zagrają Jakub Skorupa, autor albumu „Zeszyt Pierwszy”, uznawanego przez część krytyków za jeden z najlepszych tekściarsko krążków, jakie ukazały się w mijającej dekadzie, nostalgiczno-romantyczny reprezentant sceny lo-fi indie –Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda – projekt na pograniczu żartu, memów i muzyki rodem z najdalszych zakątków internetu, sensualny, momentami niemal rozerotyzowany Jann, łączący elementy elektroniki, r’n’b i popu w stylu Seana Nicholasa Savage’a czy RY X, bezkompromisowi i intrygujący krzewiciele brzmień spod znaku jazzu, punku i afrobeatu – OvE, trójmiejski kwartet nawiązujące do noiserockowej stylistyki spod znaku Fugazi – Zespół Sztylety, oraz wypełniający przestrzeń brzmieniem ciepłym jak wspomnienie wakacji i najtisowego indie trio Czechoslovakia. Kolejne ogłoszenia wkrótce.

 

Sanah, Ralph Kaminski oraz przedstawiciele branży muzycznej na Great September

https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2022/07/15/igor-herbut-margaret-i-kinny-zimmer-kolejne-ogloszenia-great-september/

Leave a Reply