“Słyszysz”, czyli nowy klip Natalii Przybysz we współpracy z WWF

Do sieci trafił klip do utworu „Słyszysz” Natalii Przybysz z albumu „Zaczynam się od miłości”. To wynik współpracy artystki i fundacji WWF.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność tworzenia obszarów chronionych i wspieranie powstawania prywatnych obszarów ochrony przyrody.

fot. Silvia Pogoda

Ochrona przyrody, jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Stoją przed nami ambitne zadania mające przeciwdziałać kryzysowi bioróżnorodności. Do 2030 roku kraje członkowskie Unii Europejskiej mają otoczyć ochroną 30% obszaru a 10% ma być chronione ściśle – czyli w najlepszy możliwy sposób. Działania, jakich musimy podjąć jest wiele, a tworzenie obszarów prywatnie chronionych, jest jednym z nich. Taka forma przyrody może być znaczącym wsparciem dla istniejących już Parków Narodowych, Rezerwatów czy obszarów Natura 2000. Co więcej, w ten sposób każda osoba, organizacja, a nawet (lub przede wszystkim) biznes, mają realne możliwości działania. 

Zdecydowaliśmy się razem z Natalią nakręcić teledysk na łące w Owczarach – jednym z polskich obszarów chronionych prywatnie. Chcieliśmy pokazać głęboką więź człowieka z naturą, że to co jest wokół, wymaga od nas pewnej dawki uważności i troski. WWF Polska wspiera powstawanie obszarów chronionych i chce zapoczątkować dyskusję o takich „prywatnych rezerwatach”. Potrzebujemy tej świadomości, żeby efektywniej chronić to, co cenne wokół nas. – mówi Rafał Jankowski – Specjalista ds. Komunikacji w Fundacji WWF Polska.

– Tekst do „Słyszysz” został złożony z dwóch różnych fragmentów znalezionych w notesach Kory. Początkowo oznaczał dla mnie zmysłową konwersację kochanków. Teraz w kontekście akcji dla WWF myślę o czułej rozmowie z matką Ziemią. Ostatecznie miłość jest wspólną jakością spajającą nas wszystkich oraz nas z naturą – to kojące uczucie. – dodaje Natalia Przybysz.

Teledysk wyreżyserowała Silvia Pogoda, która odpowiada za wszystkie klipy i zdjęcia do albumu „Zaczynam się od miłości”. Wcześniej artystki współpracowały przy teledyskach do „Ciepłego wiatru”, „Kochamy się źle” i sesji zdjęciowej do płyty „Jak malować ogień”.

Utwór „Słyszysz” znajduje się na płycie „Zaczynam się od miłości”, która ukazała się11-go marca tego roku. Album zawiera 8 niezaśpiewanych wcześniej tekstów Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół – Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Tytuł „Zaczynam się od miłości” stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. „Miłość zaczyna się od Miłości”.

Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej.

Obok tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii – „Zew” oraz „Jest Miłość”.

 

Leave a Reply