Slow Sunset i Ajda w premierowym utworze “Co ja powiem”!

“Co ja powiem” to polskojęzyczna propozycja zespołu Slow Sunset. Gościnnie w utworze pojawiła się Ajda, na co dzień basistka zespołu Francis Tuan.

“Co ja powiem” to nowy singiel Slow Sunset, inny niż poprzednie z kilku powodów. Tekst autorstwa Ani Bratek jest po polsku, a muzycznie utwór odbiega od stylistyki znanych wcześniej piosenek. Wszystko to z bardzo konkretnej przyczyny – trudno pozostać obojętnym na to, co dzieje się w otaczającym nas świecie. Slow Sunset zadaje więc poważne pytanie, bo wierzy, że jeszcze jest czas, by znaleźć właściwą odpowiedź. Gościnnie wraz Anią występuje niezwykła kobieta – Ajda, która na co dzień jest basistką zespołu Francis Tuan.

fot. materiały prasowe

Slow Sunset to wrocławsko-katowicki kwartet, czerpiący inspiracje z muzyki soul, psychodelii, indie rock, czy drum’n’bassu. Zespół istnieje od 2020 roku, tworzą go wokalistka Ania Bratek, basista Maciej Seniorowicz, gitarzysta Łukasz Szymański oraz perkusista Dominik Jaske. Kwartet koncertował na wielu wydarzeniach plenerowych i klubowych w Polsce i Czechach. W kwietniu 2022 Slow Sunset zagrał na żywo w Toronto, w tym rejestrując live sesję w legendarnym studio Kensington Sound!

W 2023 roku zespół wróci na trasę koncertową do Toronto i Montrealu. Amerykański skład zespołu uzupełniają aktywni muzycy z Toronto: Stephen James Orr (gitara) i Shawn Rompre (perkusja). Koncerty były możliwe dzięki wsparciu Music Export Poland Slow Sunset wystąpili także niedawno w Bremie. Anię Bratek znaną także jako liderkę jazzowo – popowego zespołu MØW można było niedawno usłyszeć z Adamem Sztabą i jego orkiestrą.

CO JA POWIEM NA SPOTIFY

 

Leave a Reply