Kasia Moś interpretuje Karin Stanek – “Tato kup mi dżinsy”

„Tato kup mi dżinsy” to już drugi singiel zapowiadający premierę płyty „Kasia Moś – Karin Stanek” zaplanowaną na 27 maja 2022.

fot. materiały prasowe

Kasia Moś i jej starszy brat Mateusz Moś pochodzą z Bytomia. Z Bytomiem związany jest też Mateusz Kołakowski. Nic dziwnego, że ta trójka, pracująca razem twórczo już od jakiegoś czasu, została zainspirowana repertuarem Karin Stanek, skoro są krajanami.

„Robienie coverów, szczególnie jeśli ktoś kiedyś uczynił już taką piosenkę hitem, wymaga odwagi i ma sens tylko wtedy, jeśli ma się pomysł, jak to zrobić, żeby nasza wersja nie była ani lepsza, ani gorsza od oryginału, ale inna i też została zapamiętana” – ta myśl przyświecała Kasi Moś, jej bratu Mateuszowi i Mateuszowi Kołakowskiemu, kiedy rozpoczynali pracę nad nowymi wersjami jedenastu utworów, które prawie pół wieku wcześniej wykonywała z powodzeniem Karin Stanek. Efekt tej pracy w całości poznamy już 27.05.2022 roku.

Dzisiaj dżins wrócił do łask, jako materiał modowo prawie szlachetny. W siermiężnie PRL-owskich czasach Karin Stanek dżinsowe spodnie, dostępne tylko za dolary w sklepach Pewexu, były synonimem wolności, były jak powiew zachodniego świata.

 

Kasia Moś w wielkim przeboju “Autostop” Karin Stanek

Leave a Reply