Zespół kilka czułości debiutuje utworem “Oczami do mnie mów”

kilka czułości to zespół debiutujący na polskiej scenie muzycznej, który założyła wokalistka i songwriterka Anna Kamińska. Pierwszą odsłoną ich działalności jest utwór “Oczami do mnie mów”, do którego powstał teledysk.

Teksty i melodie Anny Kamińskiej przez wiele lat spokojnie dojrzewały, aby w końcu zespolić się z aranżacyjnymi pomysłami instrumentalisty Emila Smardzewskiego. Całość dopełnią dźwięki wiolonczelisty Filipa Turkowskiego oraz bujające rytmy Adriana Ciesielskiego, odpowiedzialnego za instrumenty perkusyjne. Ania wspomina, że „czułość to taka jednostka, której każdy potrzebuje w różnej ilości. Potrzebujemy czułości zarówno rozdawać, jak i przyjmować. Nie jest to proste. Z jakichś powodów boimy się rozmawiać o uczuciach. Ale nie dzisiaj. Dzisiaj czas na kilka czułości – folkowych brzmień i opowieści o kochaniu”.

fot. Marta Gutowska

Oczami do mnie mów” to pierwsza propozycja z nadchodzącej debiutanckiej płyty zespołu. Utwór odnosi się do różnych języków miłości, do tego na jak wiele sposobów możemy powiedzieć, że kochamy. Zaczepna warstwa tekstowa ubrana została w energetyczny alternative folk. Utwór dopełnia instrumentalne solo nawiązujące do hiszpańskiego folkloru i charakterystycznej zwłaszcza w Andaluzji ognistej muzyki flamenco, aby na sam koniec powrócić do romantycznego spuentowania całej opowieści.

*****

Do piosenki powstał teledysk dostępny na YouTube, nad którym poza kilkoma czułościami pracowali również:

operator, montażysta – Janek Kamiński
reżyserka ruchu, tancerka, choreografka – Magdalena Górnicka-Jottard
charakteryzatorka – Basia Wilczek
fotografka – Marta Gutowska

Słuchaj singla w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/AnnaKaminskaKilkaCzulosci

 

fot. Marta Gutowska

Jedna odpowiedź do “Zespół kilka czułości debiutuje utworem “Oczami do mnie mów””

Leave a Reply