Zespół kilka czułości debiutuje albumem “MIĘTA”!

“MIĘTA” to debiutancka płyta zespołu kilka czułości, która ukazała się 29 czerwca.

Czułość to taka jednostka, której każdy potrzebuje w różnej ilości. Potrzebujemy czułości zarówno rozdawać, jak i przyjmować. Nie jest to proste. Z jakichś powodów boimy się rozmawiać o uczuciach. Ale nie dzisiaj. Dzisiaj chcielibyśmy oddać w Wasze ręce kilka czułości.

fot. Marta Gutowska

kilka czułości to zespół debiutujący na polskiej scenie muzycznej, który założyła wokalistka i songwriterka Anna Kamińska. Jej szczere teksty i śpiewne melodie przez wiele lat spokojnie dojrzewały, aby w końcu zespolić się z aranżacyjnymi pomysłami instrumentalisty Emila Smardzewskiego, z jego przeszywającym pianinem i energetyczna gitarą.

Całość dopełniają dźwięki wiolonczelisty Filipa Turkowskiego, który czasami gra delikatnie i melancholijnie, a czasami chropowato i wściekle oraz bujające, a zarazem niepokorne rytmy Adriana Ciesielskiego, odpowiedzialnego za instrumenty perkusyjne. Koncerty bardzo często grają również ze wspaniałym perkusistą, Filipem Laszukiem, który jest wulkanem pozytywnej energii.

Debiutancka płyta zespołu kilka czułości zatytułowana “MIĘTA“, to opowieść o kochaniu, opowieść różnorodna – tak jak same czułości – od euforii, nadziei, zadziorności i dowcipu, poprzez tajemnicę, tęsknotę i niepewność, aż do smutku, złości i rezygnacji. A każda czułość otulona została folkowymi brzmieniami z domieszką wszystkiego, co gra w sercach wykonawców – jazzu, bluesa, rock&rolla, piosenki literackiej.

Płytę nagrali jako zespół kilka czułości w składzie: Anna Kamińska, Emil Smardzewski, Filip Turkowski, Adrian Ciesielski.

*****

Album “MIĘTA” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/AnnaKaminskaMieta

 

fot. okładka płyty (Janek Kamiński)

 

Zespół kilka czułości debiutuje utworem “Oczami do mnie mów”

Jedna odpowiedź do “Zespół kilka czułości debiutuje albumem “MIĘTA”!”

Leave a Reply