Olga Bończyk prezentuje nowy utwór “Obiecaj” [RECENZJA]

“Obiecaj” to premierowy utwór Olgi Bończyk, do muzyki Aleksandra Woźniaka. Singiel zapowiada nowy album, nad którym artystka obecnie pracuje.

“Obiecaj” to nowy utwór Olgi Bończyk powstały we współpracy z muzykiem i kompozytorem – Aleksandrem Woźniakiem, z którym artystka współpracowała, m.in. przy ostatniej jak dotychczas płycie “Ślady miłości”. Artystka kolejny raz pokazała, że jest wierna sobie i własnym zapatrywaniom muzycznym. Dlatego wciąż w jej twórczości łatwo wyczuć namiastkę niewspółczesnej elegancji, poetyckiej lekkości, ale też świeżości, która nadaje tej piosence dzisiejszego wydźwięku. Do tego dochodzi uniwersalny przekaz piosenki, w sposób autentyczny odnoszący się do najważniejszego uczucia – miłości. Chciałoby się wręcz powiedzieć, że nikt tak nie śpiewa o miłości jak Olga Bończyk.

fot. okładka singla

A przecież wiadomo, że ten temat nigdy nie zostanie wyeksploatowany i przy sprawnie ułożonych słowach staje się wciąż niezwykle żywy i intrygujący (za tekst odpowiada sama artystka). To, co jeszcze zwraca uwagę, to przywiązanie do harmonicznej, ładnie poprowadzonej melodii. W twórczości wokalistki wciąż bardzo ważna jest ta materia, która sprawia, że utwór pobłyskuje w naszej głowie jeszcze długo po jego zakończeniu. Dzięki tak zaprezentowanej melodyce i słowie mamy wrażenie, że obcujemy z czymś ważnym. Tym bardziej, że jest w tym subtelność, szyk i wysublimowanie artystyczne. Do tego dochodzi nienachalny charakter kompozycji, który powoduje, że nie sposób odbierać jej w niewłaściwy sposób.

Gdzieś na granicy szlachetnego popu i piosenki poetyckiej jest przestrzeń, która choć nie jest nadmiernie wyeksponowana, to zasługuje na nasze zauważenie. “Obiecaj” to przy okazji frapująca zapowiedź dalszych poczynań artystki. Takiej muzyki wciąż nam potrzeba w często trudnych, przytłaczających momentach naszego życia. Malowane dźwiękiem i słowem – tak w skrócie można podsumować nową propozycję Olgi Bończyk.

*****

Każdy z nas ma wiele marzeń i oczekiwań, które wypowiada w myślach, licząc na ich spełnienie. Są chwile, które nosimy w swoim sercu z nadzieją, że może kiedyś do nas wrócą. Są obrazy przywołujące wspomnienia, które czasem stają się realne.

Najnowszy singiel Olgi Bończyk „Obiecaj” ma nas rozkołysać i przywrócić nadzieję, że gdy jesteśmy obok siebie, trzymając się za ręce, wszystko inne przestaje mieć znaczenie.

Obecnie artystka pracuje nad nową płytą, na której śpiewa a capella wszystkie utwory na 6 głosów. Cały czas również jest bardzo aktywna aktorsko, gra zarówno w teatrze, jak i w serialach.

*****

Olga Bończyk – słowa

Aleksander Woźniak – muzyka

Olga Bończyk – śpiew, chórki

Sebastian Kowol – gitary

Aleksander Woźniak – aranżacja, fortepian, chórki

 

 

Olga Bończyk z premierowym albumem “Ślady miłości”

Leave a Reply