Synth Esthetics z nowym utworem “Cold As Stone” [RECENZJA]

“Cold As Stone” to kolejny singiel zapowiadający debiutancki album zespołu Synth Esthetics. Duet z powodzeniem czerpie z syntezatorowego rocka.

Cold As Stone” jeszcze wyraźniej określa poczynania zespołu Synth Esthetics, który zdążył już stworzyć własny, dosyć charakterystyczny styl. Każdy kolejny singiel duetu zazębia się ze sobą, tworząc projekt zamknięty w pewnej przestrzeni artystycznej. Choć forma wydaje się znajoma, bo grupa czerpie garściami z muzyki rockowej oraz syntetycznej elektroniki, to mamy do czynienia z czymś oryginalnym i na tyle skutecznym, że trudno przejść obok tego, co robią obojętnie. Synth Esthetics potrafi mocno zaznaczać melodykę, dzięki czemu każda ich kolejna propozycja pozostaje z nami na dłużej, nie przelatując beznamiętnie przez sito kolejnych nowości.

fot. materiały prasowe

Podobnie jest z premierowym, niezwykle energetycznym utworem “Cold As Stone”. Stonowane zwrotki, w których znajdziemy więcej przestrzeni na wokalny koloryt wciąż doskonałej i skutecznie odwołującej się do tekstu Brigitty Wierzbik, zamieniają się w energetycznie rwące refreny. Artystka po raz kolejny pokazała potęgę swojego głosu oraz umiejętność malowania dźwięków w dosyć nieoczywisty sposób. Warto zauważyć, że siła ciężkości muzycznej często przesuwa się na wokalne predyspozycje, które także podkreślają rozmach samej kompozycji. Z jednej strony mamy do czynienia z plastycznym splataniem wyrazistych dźwięków, z drugiej z dosyć mocno skondensowanym, wręcz esencjonalnym brzmieniem około rockowym. I co najważniejsze – całość posiada mocne fundamenty artystyczne, które od razu pokazują nam z czym mamy do czynienia. “Cold As Stone” to świetny numer, z predyspozycjami na przebój, pomimo tekstu napisanego w języku angielskim. Już teraz można śmiało stwierdzić, że duet zasługuje na to, żeby wypłynąć na szerokie wody. Oby wreszcie im się udało.

*****

“Pracując nad dokończeniem naszego pierwszego albumu zdecydowaliśmy się na publikację kolejnego singla. „Cold As Stone” to energetyczny numer z melodyjną linią wokalu, ubarwiony dodatkiem syntezatorów – tak jak lubimy 😉 Singiel dostępny jest w serwisie YouTube, a już 25 kwietnia pojawi się na platformach streamingowych. Miłego odsłuchu! Dajcie głośno :)” – informuje Synth Esthetics

“Nazywamy się Synth Esthetics, jesteśmy zespołem z Jaworzna w składzie: Brigitta Wierzbik (wokal) i Tomasz Pieprzny (instrumental) i gramy syntezatorowego rocka.”

Brigitta Wierzbik to znana w Jaworznie wokalistka, występując często w Teatrze Sztuk, który uważa za szczególnie ciepłe miejsce. Współpracowała z zespołem Zipnotics. W 2019 roku zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu Jeremiego Przybory  “Niebywalencja”. Brała udział w koncercie pod tytułem “Pomyśl o mnie” z piosenkami Anny German. Synth Esthetics to jej nowy rozdział w życiu artystycznym.

 

Leave a Reply