Julia Wieniawa z nowym singlem “Nie mów”

Julia Wieniawa odkrywa kolejne karty związane z debiutanckim albumem, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec. Taneczne “Nie mów” obrazuje klip w reżyserii Kingi Brockiej, a obok artystki zagrali w nim Dawid Ogrodnik, Cezary Pazura oraz Ten Typ Mes.

fot. Łukasz Dziewic

Julia Wieniawa to młoda aktorka i wokalistka. Znana ze swoich ról w serialach oraz filmach, ostatnio coraz więcej działa na rynku muzycznym, wyróżniając się niezwykłą barwą głosu i wrażliwością muzyczną. Pod koniec 2016 roku na albumie “Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3” ukazał się utwór “Na zawsze”, który szybko stał się hitem. To zaowocowało podpisanym rok później kontraktem płytowym z wytwórnią Kayax. Single “Oddycham”, podwójnie platynowy “Nie muszę” i liryczna ballada “SMRC” podbiły serca fanów. Po krótkiej przerwie, kolejnymi sukcesami okazały się duet z Maciejem Musiałowskim w utworze “Zabierz tę miłość” (16 mln odtworzeń w serwisie YouTube) oraz liryczny, kobiecy cover przeboju Skubasa pt. “Nie mam dla Ciebie miłości”, przygotowany na XX-lecie działalności Kayaxu.

Obecnie Julia Wieniawa przygotowuje się do premiery swojej debiutanckiej płyty, która ukaże się jeszcze przed wakacjami. Po świetnie przyjętych singlach “Na Darmo” i “Rozkosz”, które zdążyły osiągnąć milionowe wyświetlenia w serwisie YouTube, przyszedł czas na kolejną zapowiedź krążka. Za tekst do “Nie mów” odpowiedzialny jest Marcin Januszkiewicz, zaś muzyka powstała we współpracy z Mikołajem Dobberem.

Julia Wieniawa:
Uwielbiam zabawę formą. Takie jest właśnie „Nie mów” zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej. Do współpracy przy tym utworze – za namową mojego chłopaka – zaprosiłam producenta Mikołaja Dobbera oraz tekściarza Marcina Januszkiewicza, którzy zaproponowali mi nawiązanie do retro dźwięków lat 90-tych i 2000-tych. To vibe, który kocham od dzieciństwa, dlatego uznałam, że ta piosenka musi być singlem.
Łącząc moją fascynację kinem i muzyką, klipy traktuję jako swoiste filmy krótkometrażowe, które zapraszają widza do wykreowanego, nieistniejącego świata. Tym razem proponuję Wam gangsterską nowelę z ikoniczną obsadą. Miłego odbioru!

Premierze singla towarzyszy klip, w którym Dawid Ogrodnik, Cezary Pazura i Ten Typ Mes wcielają się w role mafijnych bossów. Niestety, każdy z nich kończy marnie po spotkaniu z mszczącą się po śmierci męża Julią Wieniawą. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna jest Kinga Brocka, a za produkcję – best regards prdctn.

Kinga Brocka – reżyserka:
Chciałam stworzyć historię, w której mocnym akcentem będzie motyw „nie zadzieraj z dziewczynami”, a jeszcze bardziej zależało mi na tym, żeby klip był dobrą zabawą dla Julki aktorów i ekipy. Stąd pomysł na Julkę w roli wkurzonej żony w gangsterskim przejaskrawionym światku. Wszystko z przymrużeniem oka i z estetycznym kiczem. Takim creme de la creme był casting – ważny w procesie tworzenia tych postaci. Dla mnie osobiście to była bardzo przyjemna praca – przede wszystkim ze względu na atmosferę, jaką udało nam się stworzyć podczas zdjęć 🙂  

 

Julia Wieniawa w utworze “SMRC”. Piosenka o odrzuceniu i osamotnieniu

Leave a Reply