“Sen wyparował…”, czyli ambientowa EP projektu Versus M.

Versus M. to instrumentalny projekt Michała Węgrzyna, pochodzącego z okolic Słupska. Jednym z najnowszych albumów artysty jest EP “Sen wyparował…”, której recenzja wkrótce pojawi się na naszym portalu.

fot. okładka EP

“Sen wyparował…” to krótka opowieść o człowieku, który jest przytłoczony wszechobecnym okrucieństwem, rutyną i konsumpcjonizmem. 14 minut ponurego ambientu, okraszonego gdzieniegdzie subtelnymi samplami i tzw. field-recordingiem. Podczas gdy poprzednie albumy Versus M. często prowadziły słuchacza do fikcyjnych miejsc, „Sen…” jest albumem w 100% przyziemnym, ponieważ stanowi odpowiedź na wzrastające napięcia społeczne w Polsce.

*****

Rdzeń muzyki na albumie “Sen wyparował…” stanowi ambient, wokół którego oscylują elementy innych gatunków. Dotychczas w ramach projektu powstało 10 albumów EP oraz garść singli. Na twórczość Versus M. największy wpływ miały ścieżki dźwiękowe do gier z serii Silent Hill, skomponowane przez Akirę Yamaokę, a także utwory francuskiego AES Dana.

*****

Michał Węgrzyn tworzy muzykę od 2016 roku. W wyniku ówczesnej fascynacji nurtem dark ambient ukształtował się jego instrumentalny projekt, Versus M. Jednocześnie rozwijał on swoje umiejętności jako gitarzysta w zespołach związanych ze słupskim Młodzieżowym Domem Kultury oraz Centrum Kultury „Schron”. Po jednym z zespołów pozostał materiał studyjny (Chanting Bones – „Consequences EP”). W roku 2020 Węgrzyna zachwyciły industrial i EBM, co spowodowało rozpoczęcie prac nad albumem „Hipnagogia”. Ze względu na obecność wokalu oraz przesterowanych gitar, muzyk zdecydował się wydać tę płytę pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Muzyka, mix&master, okładka art – Michał Węgrzyn

EP “Sen wyparował…” dostępna jest pod linkiem: https://versusm.bandcamp.com/album/sen-wyparowa-ep

 

fot. materiały promocyjne

2 odpowiedzi na ““Sen wyparował…”, czyli ambientowa EP projektu Versus M.”

Leave a Reply