Michał Węgrzyn z utworem “Koniec milczenia”. Premierowy album “Hipnagogia”

“Hipnagogia” to jeden z najnowszych albumów (EP) pochodzącego z okolic Słupska – Michała Węgrzyna. Utworem promującym to wydarzenie jest singiel “Koniec milczenia”.

Motywem przewodnim „Hipnagogii” są toksyczni ludzie i próby uniezależnienia się od nich. Warstwa instrumentalna płyty stanowi miks wpływów industrialnych, m.in. Front Line Assembly i Nine Inch Nails. Z kolei powtarzalne, oszczędne w słowach wokale mogą kojarzyć się przede wszystkim z „Nową Aleksandrią” Siekiery, ale również z twórczością Fisza, Świetlików, czy też Variete.

Michał Węgrzyn tworzy muzykę od 2016 roku. W wyniku ówczesnej fascynacji nurtem dark ambient ukształtował się jego instrumentalny projekt, Versus M.

fot. materiały prasowe

Jednocześnie rozwijał on swoje umiejętności jako gitarzysta w zespołach związanych ze słupskim Młodzieżowym Domem Kultury oraz Centrum Kultury „Schron”. Po jednym z zespołów pozostał materiał studyjny (Chanting Bones – „Consequences EP”). W roku 2020 Węgrzyna zachwyciły industrial i EBM, co spowodowało rozpoczęcie prac nad albumem „Hipnagogia”. Ze względu na obecność wokalu oraz przesterowanych gitar, muzyk zdecydował się wydać tę płytę pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Muzyka, okładka art – Michał Węgrzyn

Mix&master – Hugiz Records

EP “Hipnagogia” dostępna jest pod linkiem: https://wegrzyn.bandcamp.com/album/hipnagogia-ep

 

Leave a Reply