Kasai interpretuje “She’s Dancing” Noviki

Wydany w listopadzie ubiegłego roku album “NOVIKA 2.0” to zbiór intrygujących nowych aranżacji piosenek Noviki. Ich twórcy to cenieni artyści, których wiele łączy z autorką projektu, m.in. Skubas, Baasch, Agim, Buslav, Natalia Grosiak, Tomasz Mreńca. Kolejna odsłona tego imponującego materiału, wydanego z okazji 20 lat obecności Noviki na scenie muzycznej, to piosenka „She’s Dancing” w wykonaniu Kasai.

fot. materiały prasowe

W oryginale ukazała się na albumie „Heart Times” z 2013 roku, a za produkcję i kompozycję odpowiadał Agim Dżeljilji. Nowa wersja to koncepcja Kasai.

Ich drogi połączyły się już przy albumie Heart Times w 2013 roku, kiedy Kasia Piszek (dziś Kasai) dołączyła do zespołu Noviki oraz skomponowała wieńczący płytę utwór „Bad News”. Jako rozchwytywana instrumentalistka i wokalistka Kasia grała m.in. z Moniką Brodką, Arturem Rojkiem. W  2019 roku wydała solowy album „Equals” pod pseudonimem Kasai, gdzie udowodniła swoją siłę również jako kompozytorka, producentka i autorka tekstów.

Piosenka „She’s Dancing” to w oryginale taneczny, transowy niemalże utwór, na który zawsze czeka publika koncertowa Noviki. Kasai zdecydowała się na niecodzienny pomysł spowolnienia kompozycji, dodania przestrzeni, innego instrumentarium, zachowując przy tym jej elektroniczny charakter. Do zilustrowania piosenki wykorzystano prywatne filmy z podróży przyjaciółki Noviki, modelki Kamili Kalińskiej. Montażem i koncepcją kolorystyczną zajęła się Karolina Kozak.

 

 

Leave a Reply