Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk z Hey w projekcie Anieli. Posłuchaj utworu “Jaśniejąca”

ANIELI przedstawiają swój pierwszy singiel. W „Jaśniejącej” obok Joanny Prykowskiej i Pawła Krawczyka, pojawiła się gościnnie Katarzyna Nosowska.  Piosence towarzyszy zrealizowany w Szczecinie teledysk, z niezwykłą opowieścią o nich samych.

fot. Jakub Wittchen

Za zespołem ANIELI stoi jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90-tych. Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po latach nieobecności, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w Heyu.

Muzycznie ANIELI zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80-tych i 90-tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk, a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego Twin Peaks.

„Jaśniejąca” – pierwszy singiel i zapowiedź albumu to przejmująca historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie w „Jaśniejącej” słyszymy Kasię Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i… bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. W Szczecinie również powstał teledysk do utworu, ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek.

Ten nietuzinkowy „debiut” po latach może okazać się jedną z najciekawszych płyt roku.

Projekt został objęty mecenatem Miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego oraz honorowym patronatem Prezydenta Szczecina.

 

Leave a Reply