Slow Sunset prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Brave”!

“Brave” to nowa propozycja indie soulowego zespołu Slow Sunset, w którym wokalistką jest znana także z innych projektów Ania Bratek. Do utworu powstał malowniczy teledysk.

Premierowy utwór “Brave” zespołu Slow Sunset potwierdza przekonanie, które pojawiło się przy pierwszym singlu “Easy & Flow”, że mamy do czynienia z najwyższej klasy zawodowstwem. Grupa bez kompleksów sięga do funky, soulu i szlachetnej alternatywy, by całość zaprezentować w swoim, już dosyć charakterystycznym brzmieniu. Ne zatracając przy tym ducha wytrawności i porywającej melodyki, silnie naznaczają nową propozycję bardzo przyjemnym flow. To także idealna przestrzeń muzyczna, w której wokalistka Ania Bratek może w pełni pokazać umiejętności operowania głosem w sposób co najmniej porywający, podkreślając przy tym swoją ciepłą barwę głosu.

fot. materiały prasowe (kadr z teledysku)

To kompozycja, która wydaje się jakby została wyrwana z jej wrażliwości. Ania staje się integralną częścią tego utworu, a jej wokal kolejnym instrumentem, szczególnie w momentach, gdzie pojawiają się jej soulowe, nieprzesadzone nadmierną ilością ozdobników “zaśpiewy”. Muzyka grupy ma w sobie wiele nienatarczywych, przystępnych dźwięków, osadzonych w erudycji twórczej, która nie pozwala zbliżyć się dokonaniom Slow Sunset w stronę rutyniarstwa i bezmyślnego powielenia pewnych schematów. Do tego zespół posiada zręczność uwypuklania ładnie poprowadzonych harmonii. Dzięki temu całość doskonale “siedzi” w takim, niezwykle przyjemnym środowisku muzycznym. Tak atrakcyjne zobrazowanie brzmienia potwierdza, że przy pozornie oczywistych środkach wyrazu, potrafią stworzyć własny, wyszukany koloryt artystyczny. “Brave” to utwór paraliżujący pozytywnymi wibracjami. Trudno się w nim nie zakochać.

*****

Ania Bratek to mocna, niezależna kobieta. Jest wokalistką, kompozytorką i
autorką szczerych wielowarstwowych tekstów. Opowieści Ani są życiowe i inspirujące. Głos i energia sceniczna artystki w połączeniu z indie soul’owym brzmieniem Slow Sunset stanowią dawkę dobrych wibracji.

“Brave” opowiada historię tego co byłoby gdyby choć jeden mały szczegół z przeszłości bohaterki wyglądał inaczej. Jak potoczyłaby się jej historia? Taki efekt motyla. Video do “Brave” autorstwa Rafała Rudzkiego (Vintage Sessions) zostało nakręcone w malowniczej scenerii nad brzegami Odry we Wrocławiu, a w rolach głównych wystąpiły Ania Bratek i Ola Nestor. Za produkcję muzyczną odpowiada Maciej Nestor i Vojto Monteutr. Vojto zmiksował także utwór. Master – Jacek Miłaszewski.

Muzykę Slow Sunset można najkrócej określić jako indie soul. Kwartet czerpie inspiracje z także z psychodelii i funku i rocka, proponując współcześnie brzmiące, przebojowe kompozycje.

Istotą Slow Sunset jest radość grania energetycznych utworów, łączenia różnych kolorów brzmień i gatunków muzycznych. Zespół tworzą uznani i doświadczeni muzycy związani ze sceną jazzową, popową i rockową.

Slow Sunset zadebiutowali w październiku 2020 roku w ramach V Sessions, koncertu online zrealizowanego w przestrzeni kreatywnej Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu (przy wsparciu MKIDN oraz NCK). Historia współpracy Ani i Macieja sięga marca 2020. Kilka miesięcy temu poznaliśmy ich pierwszy singiel – “Easy & Flow”.

*****

Zespół tworzy i występuje w składzie:

Ania Bratek – voc & keys, Łukasz Szymański – gitara, Maciej Nestor – bas & keys, Dominik Jaske – perkusja

 

fot. Grzegorz Rajter

2 odpowiedzi na “Slow Sunset prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Brave”!”

Leave a Reply