Zespół Winni prezentuje nowy utwór! Posłuchaj singla “Mamy tylko siebie”

“Mamy tylko siebie” to premierowy singiel zespołu Winni. Jak sami mówią o swojej muzyce: “gramy melodyjny retro pop“. Do utworu powstał fabularny teledysk.

Założycielem Winnych jest Vinski – autor i producent muzyczny, który nagrywał autorskie piosenki z takimi artystami jak Katarzyna Groniec, Michał Szpak, Krzysztof Kiljański, Natalia Sikora, Mateusz Krautwurst.

WINNI to niepoprawni romantycy grający melodyjny retro pop na starych mikrofonach, zdartych gitarach i tłustych syntezatorach. Opowiadają o ludzkich historiach. Oprócz samej muzyki skupiają się na oprawie wizualnej i wciągających fabularnych teledyskach.

fot. materiały prasowe

 

“Piosenka opowiada o tym, że nikt nie jest samotną wyspą i musimy doceniać tego, kogo mamy najbliżej, bo nic nie jest dane na zawsze. Czas izolacji i próby uświadomił nam, jak ważne jest żeby dbać o siebie. Muzycznie podróżujemy do brzmień retro i na ich bazie tworzymy nowoczesne brzmienie w stylu Michaela Kiwanuki i Harry Styles. Aranż nawiązuje do melodii filmowych lat 70-tych i dokonań Velvet Underground. Istotną rolę w naszej twórczości pełnią teledyski. Chcemy by teledysk stanowił alternatywną fabułę do tekstu i rozszerzał znaczenie utworu. W tym przypadku mamy do czynienia z niebezpiecznym trójkątem, gdzie niewinny początek uczucia między dwojgiem młodych ludzi zostaje zaburzony pojawieniem się tego trzeciego. Mamy tylko siebie nabiera innego znaczenia.” – Winni

*****

Wszystko było dobrze, dopóki nie pojawił się ten trzeci…

*****

Skład zespołu:

Maciej Zadykowicz (Cały na czarno) – wokal

Łukasz Wątroba – gitary

Marek Wiński (Vinski) – klawisze i programowanie

Anna Sobierajska – chórki

 

fot. kadr z teledysku

Dodaj komentarz