“Tęskno mi do gwiazd”, czyli premierowy utwór Baranovskiego

“Tęskno mi do gwiazd” to premierowy utwór Baranovskiego, który zapowiada jego drugi album.

Od premiery ostatniego singla BARANOVSKIEGO minęło wprawdzie ponad pół roku, ale autor nagrodzonego Złotą Płytą debiutu „Zbiór” bynajmniej nie próżnował. Dobiegają właśnie końca prace nad drugą płytą wokalisty, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Oto jej kolejna zapowiedź po znanych już przebojowych singlach „Lubię być z nią” (ponad 26 milionów wyświetleń na YT!), „Momentach” i nagranej z Tym Typem Mesem „Wolności”.

Ta piosenka to historia podróży. Opowieść o niszczejącym świecie, który obrał kolizyjny kurs” – mówi o swojej nowej piosence BARANOVSKI. I dodaje: „jedyną szansą na przetrwanie jest powrót – do gwiazd, do marzeń, do domu”.

fot. materiały prasowe

Do „Tęskno mi do gwiazd” powstał wyjątkowy teledysk w reżyserii Nathaniela Czarneckiego, który w metaforyczny sposób odnosi się do tekstu piosenki, a jednocześnie jest ukłonem w stronę bliskiej BARANOVSKIEMU estetyki retro. W klipie poza samym BARANOVSKIM i jego zespołem wystąpili: aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Kinga Ilgner oraz znany choreograf, tancerz i reżyser teatralny Leszek Bzdyl.

Pod pseudonimem BARANOVSKI kryje się 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.

W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „,Zbiór”,  w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz na YT święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO „Lubię być z nią”. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca Oficjalnej Listy Airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju i jednym z największych hitów 2020 roku.

 

Leave a Reply