Ania Byrcyn prezentuje nowy utwór “Chowam się” [RECENZJA]

“Chowam się” to premierowy singiel finalistki 11 edycji programu The Voice of Poland – Ani Byrcyn. Kompozytorem utworu jest Marcin Nierubiec.

Ania Byrcyn już w programie The Voice of Poland wydawała się dojrzałą i ukształtowaną wokalistką. Teraz dostaliśmy jej premierowy utwór “Chowam się”, który nie tylko to potwierdza, ale pokazuje, że Ania jest także świadomą artystką, która ma coś znacznie więcej do zaoferowania. W piosence napisanej specjalnie dla niej, dostaliśmy bezpośredni przekaz oparty na szlachetnie brzmiącym wokalu i starannie poprowadzonej linii melodycznej. Do tego dochodzi emocjonalność, która nie została zakłócona zbędnymi, sztucznie dodanymi elementami. Ten utwór to esencja stylu, elegancji i kunsztu interpretacyjnego. Za kompozycję odpowiada Marcin Nierubiec, co już jest potwierdzeniem jakości tej propozycji.

fot. materiały prasowe

W zalewie elektroniki, alternatywnych brzmień i mainstreamowej pospolitości, “Chowam się” wydaje się czymś niezwykle wysokogatunkowym. A przy tym Ania Byrcyn jest charyzmatyczną wokalistką, co tylko podkreśla interesujący charakter tej piosenki. Apetyt na taką twórczość został rozbudzony, dlatego też czekamy na więcej! Warto także zwrócić uwagę na klip, który idealnie współgra z tą propozycją.

*****

Ania Gąsienica-Byrcyn urodziła się w Kanadzie, ale w jej żyłach płynie podhalańska krew. Doskonale opanowała nie tylko śpiew góralski, ale i wokalistykę jazzową. Jej talent szeroka publiczność poznała w 11. edycji programu „The Voice Of Poland”, w której Ania dotarła do finału.

Ania Gąsienica – Byrcyn mieszka w Zakopanem i pochodzi z jednego z najstarszych podhalańskich rodów. Jej pradziadek Stanisław Gąsienica-Byrcyn był pionierem narciarstwa tatrzańskiego i jednym z najbardziej znanych i bohaterskich ratowników TOPR-u od 1909 roku.

Ania muzyką i śpiewaniem zajmuje się od 5 roku życia. Od 2018 roku występuje w zespole ludowym “9 Syił”, z którym koncertowała od Kościeliska, aż po Pekin czy Delhi. Obecnie studiuje w Katowicach na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego.

Ania ma na koncie kilka mniejszych i większych wydarzeń muzycznych, m. in. udział w koncercie Betlejem w Polsce, gościnny występ na płycie „Jazz meets The Beatles”, czy produkcję muzyczno-fabularną TVP pt. „Dekalog A.D. 2021″.

*****

Najnowsza piosenka Ani “Chowam się” utrzymana jest w stylistyce retro soul i r`n`b. Muzykę skomponował Marcin Nierubiec, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Doda, Urszula, Gromee i inni. Słowa napisała Ania Byrcyn I Jan Karpiel.

“Dedykujemy z Anią ten utwór wszystkim osobom nadwrażliwym, które czują, kochają i przeżywają świat mocniej. W trudnym czasie po pandemii wszyscy  potrzebujemy empatii i bliskości drugiego człowieka.” – mówi kompozytor utworu Marcin Nierubiec

“Okres pandemii uświadomił mi, jak bardzo nasz świat jest kruchy, jednak ja wierzę w to, że to tylko etap przejściowy i że mimo wszystko czeka nas dobra i jasna przyszłość. I o tym właśnie jest piosenka Chowam się” – dodaje Ania Byrcyn.

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Ania Byrcyn prezentuje nowy utwór “Chowam się” [RECENZJA]”

Leave a Reply