Premierowy utwór “Coś innego” projektu NO NIE [RECENZJA]

“Trochę elektronicznie, trochę analogowo”, tak o nowej propozycji mówi Damian Przygodzki, który stoi za projektem NO NIE. Jego nowy utwór “Coś innego” swoją premierę miał 8 czerwca.

Świeżo, niebanalnie i z pomysłem. Tak w skrócie można opisać nową propozycję Damiana. Artysta posługuje się nieprzerysowanym brzmieniem elektroniki, którą w umiejętny sposób skleja z żywymi elementami. Sama forma utworu “Coś innego” wydaje się ciekawa, bo jej melodia płynie w nieprzewidywalnym kierunku, zahaczając nawet o bardziej wyszukane dźwięki kojarzące się z latami 80. To pokazuje, że kompozycja może nie nabiera rozmachu, ale rozwija się zaskakująco. Na sznycie syntezatorów udało się nadać temu kawałkowi głębi oraz charakteru, co odsłania kreatywność samego twórcy.

fot. materiały promocyjne

Poza tym utwór zawiera subtelny puls, który sprawia, że nie jest jedną z beznamiętnie przemijających propozycji, opartych jedynie na przebojowym rytmie. Tej “przebojowości” tutaj znajdziemy niewiele, bo też na inną formę ekspresji i wyrażania siebie stawia Damian. Pomimo, że jest nowocześnie, to również niestandardowo. NO NIE to intrygujący projekt. Będziemy bacznie przyglądać się dalszym poczynaniom młodego artysty.

*****

“Solo, po polsku i elektronicznie. W NO NIE szukam balansu między równo, a naturalnie. Ciepło. Tak żeby było ciepło w uszach i w sercu, tak żeby można było potańczyć samemu.”

Tak naprawdę, NO NIE powstało razem z “Lokami”, czyli pierwszym utworem po polsku, który Damian zaczął pisać w maju 2019. W 2019 powstało wiele utworów do szuflady i ostatecznie w grudniu 2019 utwór “Loki” miał swoją oficjalną premierę. Rok 2020 spędził nagrywając utwory razem z przyjaciółmi, które powstawały w międzyczasie, jako live sessions.

*****

Linki do social mediów NO-NIE: http://no-nie.pl/

Muzyka i słowa: Damian Przygodzki

Klip: Alicja Przygodzka

 

2 odpowiedzi na “Premierowy utwór “Coś innego” projektu NO NIE [RECENZJA]”

Leave a Reply