Karaś/Rogucki powracają z nowym utworem “Bezpieczny Lot”. Gościnnie Julia Wieniawa

Kuba Karaś i Piotr Rogucki powracają po pandemicznej przerwie. Niosący nadzieję singiel i teledysk „Bezpieczny Lot” zapowiada nowy album artystów. W utworze gościnnie pojawiła się Julia Wieniawa.

W lutym 2020 roku odbyła się premiera świetnie przyjętego debiutanckiego albumu duetu KARAŚ/ROGUCKI pt. „Ostatni bastion romantyzmu”. Płyta ukazała się w momencie, w którym świat zaczęły spowijać ciemne, pandemiczne chmury, a wiele opinii o tym wydawnictwie wskazywało na jego profetyczny charakter.

fot. materiały promocyjne

Teraz, kiedy na horyzoncie pojawia się szansa na powrót do wytęsknionej normalności – zespół w składzie Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiktoria Jakubowska i Kamil Kryszak wraca i prezentuje nowy singiel „Bezpieczny Lot”. Utwór zapowiada o wiele bardziej pozytywny album o tym samym tytule, a artyści mają nadzieję, że ich nowa muzyka okaże się dobrą wróżbą.

– „Bezpieczny Lot” to początek kolejnego etapu i pięknej przygody we współpracy z Piotrem Roguckim i naszym zespołem – Wiki Jakubowską i Kamilem Kryszakiem. Mam nadzieje, że ten utwór zapewni Wam niejedno bezpieczne lądowanie podczas wakacyjnych podróży! – mówi Kuba Karaś.

Tekstowo Piotr Rogucki nadal stawia na uczucia – Piosenka „Bezpieczny Lot” to wyznanie tęsknoty za spełnioną miłością i poczuciem równowagi. – dodaje.

*****

Utworowi „Bezpieczny Lot” towarzyszy teledysk w reżyserii Filipa Berendta.

– Wszyscy potrzebujemy czasem wybuchu oczyszczającego płaczu, by coś skończyć i móc zacząć od nowa. Tego wyrzutu nieskrępowanych emocji, dzięki któremu jesteśmy w stanie dalej żyć. I właśnie taka najprostsza emocja jest punktem wyjścia dla naszego nowego klipu. Przedstawione obrazy metaforycznie opowiadają o bólu rozstania, w nieoczywisty sposób przeplatając się ze znaczeniami zawartymi w samej piosence. – wyjaśnia reżyser.

Na nowej płycie pt „Bezpieczny Lot” artyści odchodzą od mrocznych brzmień lat 80. czy zimnej fali i kierują swój ster na przestrzenne dźwięki i melodie czerpiące z łagodności lat 70. i radości życia płynącej z disco. Zespół nie zdradza jeszcze daty premiery albumu.

 

Leave a Reply