“Big Bye Bye” – drugi singiel zespołu Liver

„Big Bye Bye” to drugi już singel promujący debiutancką płytę grupy Liver zatytułowaną „#1”.

Liver: „W związku z sytuacją polskich kobiet zespół Liver przyłączył się do walki o szacunek i poszanowanie ich praw. Przemoc ciągle jeszcze jest dużym problemem w naszym kraju. Jesteśmy przeciwko brutalności pojawiającej się w ostatnim czasie na protestach, nie zapominajmy też o przemocy domowej. Wszystkie kobiety zasługują na szacunek. Dziewczyny macie nasze wsparcie – nie dajcie się!

fot. materiały prasowe

Amerykańsko brzmiące, delikatnie przesterowane gitary, punktualny groove sekcji rytmicznej, soczyste gitarowe solo. Do jej nagrania (jak do prawie wszystkich piosenek na płycie) użyliśmy wzmacniacza gitarowego Fender Hot Rod DeVille IV, gitary Music Man Silhouette i analogowych efektów. Jedynym wyjątkiem jest solo, które zostało nagrane na gitarze hollow body Ibanez z serii Artcore. Do basu Mirek wybrał połączenie Markbass CMD i Fendera Bassman z lat ’60 które były nagrywane jednocześnie stąd to potężne basowe brzmienie”.

Liver to zespół który powstał na początku 2020 roku. Młody zdolny gitarzysta, kompozytor i autor tekstów Szymon Grela w połączeniu z doświadczeniem basisty Mirosława Greli i perkusisty Roberta Winczowskiego serwują nam wyjątkową mieszankę muzyczną: klasyczny rock z domieszką bluesa, country, funky i wielu innych gatunków muzycznych. Zespół Liver czerpie pełnymi garściami z tego co najlepsze w muzyce. Jak twierdzi basista zespołu: ”Po latach poszukiwań czas  na granie muzyki która sprawia nam najwięcej przyjemności. Koniec z kalkulowaniem. Publiczność bardzo szybko wyczuwa to czy muzycy są autentyczni w tym co robią”.

Premiera debiutanckiego albumu “#1” zespołu Liver

Leave a Reply