Premierowy album Pawła Tura. Posłuchaj singla “Wilk”

,,Wilk” to trzeci singiel i teledysk, promujący debiutancki solowy album Pawła Tura. Płyta pod tym samym tytułem ukazała się 20 października.

Tytułowy tekst do „Wilk” napisał samodzielnie Paweł Tur, natomiast za muzykę odpowiada Paweł Jakimiak.

Paweł to muzyk, wokalista, artysta, który kocha scenę ze wzajemnością. Od lat towarzyszy mu gitara, która jest jego znakiem rozpoznawczym. Tytułowy „Wilk” to Paweł, chłopak z sąsiedztwa głodny wyzwań, z niezaspokojonym apetytem muzycznym.

Do chwili obecnej ukazały się trzy single: „Tanki” „Sen na jawie” i tytułowy „Wilk” wraz z video klipami, które dopracowane są w każdym szczególe i przekroczyły już ponad 3 miliony odtworzeń na YouTube.

fot. materiały prasowe

OSOBOWOŚĆ | siła charakteru, optymizm, żywiołowość, emocje, marzenia, szczerość

Muzyka towarzyszy mu od wczesnego dzieciństwa. Wychował się w domu, w którym zawsze były instrumenty. Od dawna czuje, że scena to jego miejsce. Już w liceum założył swój pierwszy zespół Centrala57, z którym nagrał 9 płyt i koncertował w całej Polsce. Jego dalsza kariera na scenie zawisła na włosku, kiedy walczył z urazami po wypadku samochodowym. Nie poddał się. Z pomocą przyjaciół powoli wracał do zdrowia i na nowo oswajał gitarę.

Zanim Paweł Tur zdecydował się na solową karierę, przez wiele lat był liderem rockowego bandu Centrala57, z którym wydał dziewięć płyt i koncertował w całej Polsce. Jak sam przyznaje: od dawna czuję, że scena to moje miejsce. Kocham emocje, które wiążą się z graniem na żywo – chciałbym się nimi dzielić i uwalniać jak najwięcej endorfin.

Paweł szuka w muzyce różnorodności, emocji i energii. Gitara to dla niego najważniejszy instrument: Muzyka to ja, ja to gitara – mówi o sobie Paweł. Gitara też dominuje w jego piosenkach. Ma rozległe zainteresowania muzyczne – zaczynając od Franka Sinatry, Tadeusza Nalepy, przez Andrzeja Zauchę, Klausa Mitffocha, czy The Cure i Pink Floyd.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply