Pezet i Kayah w utworze “Nisko jest niebo”

Sampel z piosenki Kayah & Royal String Quartet “Wiosna przyjdzie i tak” został użyty w najnowszym singlu Pezeta “Nisko jest niebo”. Utwór zapowiada wyjątkową reedycję płyty “Muzyka Współczesna”.

fot. materiały prasowe

Ten utwór Kayah i Royal Quartet, który samplujemy to coś wybitnego, pięknego. Przyszedłem z nim do Auera i powiedziałem: “Zsampluj to, najwyżej nic z tego nie będzie, ale muszę napisać coś o takim ładunku emocjonalnym.”

Dziękuję Kayah za możliwość użycia tego dzieła. Mimo, że muzyka jest genialna, pewnym sensie nigdy już nie chciałbym dostać bodźca do napisania tego rodzaju piosenki… – Pezet

PEZET mnie wykorzystał!!! Tak brzmiałby nagłówek, gdybym była portalem plotkarskim… A że jestem zwykłą kompozytorką i autorką tekstów, która też śpiewa swoje utwory, to napiszę, że jest mi bardzo miło i jest to mega wzruszające, kiedy moja twórczość nie tylko trafia do czyjegoś serca, ale także do jego wrażliwości i kreatywności i sprawia, że na kanwie tego co kiedyś stworzyłam ja, powstaje coś nowego… coś pięknego… coś wzruszającego… – Kayah

„Muzyka Współczesna Extended” to ukłon w stronę fanów Pezeta. Wydawnictwo ukaże się w kolekcjonerskim boxie w kształcie radia samochodowego. Na płycie znajdzie się aż 5 dodatkowych utworów, a wśród nich wcześniej opublikowana „Zonda” i „Nisko jest niebo”. Wszystkie nagrania powstały już po premierze podstawowej wersji albumu. Oprócz płyty CD w pudełku znajdzie się różowa kaseta magnetofonowa, magazyn „Magenta” oraz zapach samochodowy „bubble gum”.

Album „Muzyka Współczesna” osiągnął status podwójnej platyny. Jest to jak dotąd najwyższe wyróżnienie w dyskografii Pezeta.

 

Leave a Reply