Barbara Wrońska i Michał Szpak w utworze “Zanim”

Z okazji premiery płyty „Music 4 Queers & Queens” do sieci trafił teledysk do singla Barbary Wrońskiej i Michała Szpaka pt. “Zanim”.

Jednocześnie pojawił się drugi singiel do bonusa stworzonego przez polskie drag queens Shady Lady, Twoją Starą i Lolę Eyeonyou Potocki pt. “Technikolor”.

fot. Michał Pańszczyk

 

 

Barbara Wrońska o utworze „Zanim”:

Utwór porusza kwestię tego, że ludzie niszczą się nawzajem, na oślep uderzając „kamieniem” – słowem we wszystko co czułe. Nie biorąc pod uwagę tego, że łamią komuś życie. To tyczy się krytykowania czyjejś osobowości, sposobu bycia, twórczości, życia – każdej właściwie sfery. Do współpracy zaprosiłam Michała Szpaka, który bardzo często pada ofiarą takich zachowań. Choć jesteśmy stylistycznie różni to czujemy to samo, a nasze światy się przeniknęły.

Michał Szpak o utworze „Zanim”:

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich, niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności!

„Music 4 Queers & Queens” jest kontynuacją wydanej w 2007 roku składanki „Music 4 Boys & Gays”. 13 lat temu tego typu przedsięwzięcia okazywały się często aktem odwagi i spotykały się z krytyką – na szczęście płyta została doceniona przez środowisko i do dzisiaj ma wiernych fanów. Na dwupłytowym albumie, którego pomysłodawczynią była Kayah znalazły się między innymi utwory Madonny, Kylie Minogue, Moloko czy Björk. Tym razem Kayax nawiązał współpracę z Paradą Równości i stworzył kompilację, na której znaleźli się polscy artyści – którzy chcieli wyrazić swoje poparcie dla postulatów społeczności LGBTQIA. Na „Music 4 Queers & Queens” usłyszymy miedzy innymi Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Brodkę, Nosowską, Mery Spolsky, Ralpha Kaminskiego, Julię Wieniawę czy Sorry Boys. Z myślą o składance wspólny utwór nagrali Barbara Wrońska i Michał Szpak, na płycie znajdzie się także premierowa piosenka The Dumplings, remiksy Natalii Przybysz i Arka Kłusowskiego oraz specjalnie przygotowany na tę okazję bonus drag wykonany przez polskie Drag Queens.

 

Leave a Reply