Paweł Pe prezentuje utwór “Telewizja Kłamie”

“Telewizja Kłamie” to najnowsza propozycja Pawła Pe, muzyka na co dzień grającego z Ralphem Kaminskim. Premiera piosenki odbyła się 14 maja.

fot. materiały promocyjne

“Ten utwór to w pewnym sensie protest-song. Manifest przeciw zalewowi inspiracyjnych historii sukcesu i kulturze coachingu. Zazwyczaj życie po prostu nie wygląda tak, jak lubimy je sobie przedstawiać w mass-mediach. Jest w nim dużo dramatów, porażek i szarości. Niemniej, chciałem żeby z wersów piosenki (lub spomiędzy nich) dało się usłyszeć pochwałę takiego “średniego” życia. Osobiście uwielbiam słuchać historii “zwykłych” ludzi, jakkolwiek prozaiczne by one nie były.

Bo są prawdziwe – prawdziwe w nich emocje i prawdziwe zmagania z rzeczywistością – i to mnie wzrusza. Historia, którą opowiadam na okładce (małym druczkiem) stanowiła jedną z inspiracji towarzyszących mi podczas komponowania.” – informuje artysta.

Paweł aktualnie zajmuje się rozwijaniem autorskiego, solowego projektu muzycznego, opartego o własne polskie teksty i muzykę z pogranicza gatunków – alternatywa/folk/pop. Sam odpowiada za nagrywanie instrumentów (gitary, bas, klawisze, perkusjonalia), śpiewanie wszystkich partii, produkowanie muzyki oraz montaż teledysków.

Muzyka towarzyszy mu od zawsze, a od wiosny 2019 roku występuje u boku Ralpha Kamińskiego (jako Roger) oraz od kilku lat jest członkiem folkowej kapeli Caroline & The Lucky Ones.

W swoim dorobku ma takie sukcesy jak występ w półfinale „Mam Talent” oraz udział w programie „X Factor”, gdzie śpiewał własny repertuar (wtedy po angielsku). Dwukrotnie występował w Dzień Dobry TVN. U boku Ralpha Kamińskiego występował między innymi na festiwalach Pol’And’Rock i Męskie Granie.

Artysta niedawno wydał także debiutancką EP – “Melanż Przed Końcem Świata”

FB: https://www.facebook.com/pawelpe.official/

IG: https://www.instagram.com/pawelpe_official/

 

Leave a Reply