Marie prezentuje premierowy utwór “Chewing Gum”

“Chewing Gum” to już trzeci singiel promujący debiutancki minialbum Marie. Do utworu powstał teledysk. EP “Candybar” ukaże się w czerwcu. Warto posłuchać.

To kolejny utwór autorstwa Marie, będący trzecim singlem, promującym nadchodzącą “Candybar” EP. “Chewing Gum” to niesforna opowieść podsycona masą subtelnych (i mniej subtelnych) podtekstów, zderzenie alternatywy, EDM’u i popu w możliwe najsłodszy sposób.
Refrenowe “ch-ch-ch-chewing gum” wpada w ucho z impetem i zostaje tam naprawdę na długo. Za instrumental odpowiada Marie oraz Producent Adam (związany z zespołami Katelsen czy Chonabibe). Piosenka dostała się do playlisty “New Music Friday” na Spotify.

fot. materiały prasowe

 

“Chewing Gum” to zdecydowanie najbardziej przebojowa propozycja Marie. Świetna realizacja podkreśla syntetyczną, ale jakże poruszającą melodyjność. Prężnie zaszczepiony bit prowadzi cały utwór w stronę nowoczesnego elektropopu. Do tego dochodzi charakterystyczny, nieco dziewczęcy głos wokalistki, a także świetny tekst, który jak zwykle opisuje historię z “przymrużeniem oka”. Zabawa słowem to istotna część twórczości Marie. Młodzieńcza świeżość i artystyczna świadomość jak zwykle staje się domeną jej poczynań. Po takiej odsłonie, możemy być już niemal pewni, że jej debiutancka EP będzie znaczącym wydarzeniem tego roku.

Marie – właściwie Julita Maria Kusy (ur. 11.09.1999). Polska wokalistka, tekściarka, wielokrotna laureatka konkursów literackich. Pierwsze autorskie utwory opublikowała na swoim kanale na YouTube na początku 2018 roku. W swoich piosenkach Marie uwielbia bawić się słowem, a gatunek, który tworzy, określa mianem „sugar pop” – czerpie zarówno z muzyki popularnej, jak i alternatywy, r’n’b oraz rapu. Słodkim głos przeciwważy zadziorne, nierzadko sprośne teksty.

30 marca premierę miał drugi singiel z „Candybar” pt. „Matka Polka”. Utwór porusza temat babskich oczekiwań względem facetów i łatwego zakochiwania się.

Marie:

https://www.facebook.com/jeulietted/

https://www.instagram.com/jeulietted/

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply