Debiutancki singiel “Telepathy” idothings

“Telepathy” to debiutancki singiel poznańskiego twórcy ukrywającego się pod pseudonimem idothings. Za mastering i koprodukcję utworu odpowiedzialny jest Andrzej „Fonai” Pieszak, znany m.in. jako połówka duetu Furia Futrzaków, a także ze współpracy z wokalistką Natalią Nykiel oraz raperem Ten Typ Mes.

Pod pseudonimem idothings kryje się 25-letni mieszkaniec Poznania, który pracuje w dużej korporacji, a wolny czas spędza pisząc muzykę, teksty, śpiewając i produkując własne piosenki.

fot. materiały promocyjne

W swoim katalogu ma setki utworów, z których żaden do tej pory nie ujrzał światła dziennego. Ostatnią dekadę spędził na doskonaleniu swoich umiejętności produkcyjnych, pobieraniu lekcji śpiewu i tworzeniu własnego stylu, który przenika jego piosenki. Muzyka idothings łączy wpływy ze świata synth-popu, muzyki elektronicznej, R&B, a także z lat 80-tych. Spoiwem tych gatunków jest wnikliwy songwriting.

Wybór singla nie był przypadkowy. Uczucia towarzyszące mi podczas pisania piosenki „Telepathy”  były dla mnie na tyle ważne, że właśnie tymi emocjami chciałem podzielić się ze swoimi słuchaczami. Przebojowym, elektronicznym beatem chciałem bardziej porwać na parkiet, aniżeli wprowadzać słuchacza w smutek i zadumę. Chciałbym, aby ludzie nie smucili się, popadali w zły nastrój zawsze, gdy towarzyszą im jakieś przykre emocje, tylko próbowali przeobrazić je w coś dobrego, w pozytywną energię. – informuje artysta.

Tytułowa piosenka opowiada o zauroczeniu. Mówi o tym, jak łatwo pomylić je z prawdziwą zażyłością. Traktuje o rozczarowaniu i drodze prowadzącej do prawdziwego uczucia. Silne emocje sprawiły, że decyzja o wyborze singla nie była przypadkowa. Klip do utworu zrealizowany został z pomocą przyjaciół, a idothings obrał ster, zajmując się reżyserią, a także montażem teledysku. Video przenosi nas do szkoły tańca rodem z lat 80-tych, na zajęcia fitness. Tancerze zamieniają trening w wielki improwizowany pokaz solówek, który toczy się w rytm „Telepathy”.

“Telepathy” – debiutancki singiel idothings

 

fot. materiały promocyjne (kadr z klipu)

Leave a Reply