“Telepathy” – debiutancki singiel idothings

“Telepathy” to debiutancki singiel poznańskiego twórcy ukrywającego się pod pseudonimem idothings. Do tego jakże intrygującego utworu powstał teledysk w klimacie lat 80.

Pod pseudonimem idothings kryje się 25-letni mieszkaniec Poznania, który pracuje w dużej korporacji, a wolny czas spędza pisząc muzykę, teksty, śpiewając i produkując własne piosenki.

fot. materiały promocyjne

 

Premierowy utwór idothings porywa nas w inną muzyczną czasoprzestrzeń. Chociaż produkcja jest na najwyższym dzisiejszym poziomie, to sama kompozycja kipi odniesieniami do muzyki elektronicznej lat 80. Miękkie, wręcz hipnotyczne brzmienie dostarcza bardzo przyjemnych wrażeń. Taka muzyczna forma stwarza wrażenie obcowania z czymś niezwykle treściwym artystycznie, a przy tym ważnym. Synthpop nie musi być do bólu przewidywalny, czego dowodem jest ta kompozycja, za której współprodukcję odpowiada Andrzej „Fonai” Pieszak, znany m.in. jako połowa duetu Furia Futrzaków. Jego obecność jest istotna, ale nie przykrywa oryginalności samego wykonawcy. Jeśli przebojowo, to nienachalnie, a jeśli świeżo to z daleka od banału. Taka jest artystyczna istota tego utworu. Świetny debiut i doskonała zapowiedź dalszych poczynań artysty. “Telepathy” doskonale łagodzi wszelkie niedogodności. To twórcza terapia muzyką.

*****

Wybór singla nie był przypadkowy. Uczucia towarzyszące mi podczas pisania piosenki „Telepathy”  były dla mnie na tyle ważne, że właśnie tymi emocjami chciałem podzielić się ze swoimi słuchaczami. Przebojowym, elektronicznym beatem chciałem bardziej porwać na parkiet, aniżeli wprowadzać słuchacza w smutek i zadumę. Chciałbym, aby ludzie nie smucili się, popadali w zły nastrój zawsze, gdy towarzyszą im jakieś przykre emocje, tylko próbowali przeobrazić je w coś dobrego, w pozytywną energię. – informuje artysta.

Tytułowa piosenka opowiada o zauroczeniu. Mówi o tym, jak łatwo pomylić je z prawdziwą zażyłością. Traktuje o rozczarowaniu i drodze prowadzącej do prawdziwego uczucia. Silne emocje sprawiły, że decyzja o wyborze singla nie była przypadkowa. Klip do utworu zrealizowany został z pomocą przyjaciół, a idothings obrał ster, zajmując się reżyserią, a także montażem teledysku. Video przenosi nas do szkoły tańca rodem z lat 80-tych, na zajęcia fitness. Tancerze zamieniają trening w wielki improwizowany pokaz solówek, który toczy się w rytm „Telepathy”.

 

fot. kadr z klipu

 

Jedna odpowiedź do ““Telepathy” – debiutancki singiel idothings”

Leave a Reply