Premierowy album “Give Me A Ride” Diapositive Band

W lutym tego roku ukazał się pierwszy długogrający album “Give Me A Ride” zespołu Diapositive Band. Singlem promującym jest utwór o tym samym tytule. Pojawiła się nasza recenzja tego wydarzenia.

Tekst “Give Me A Ride” mówi o poecie samotniku, który włóczy się po bezdrożach, szuka swojego miejsca, zapisuje fragmenty swojej poezji na murach, tęskni za swoim rajem…

fot. materiały prasowe

 

“Nasza muzyka to mieszanka rocka i bluesa, nasze teksty – o zwykłych ludziach, życiu, przypadkowych sytuacjach, marzeniach i pragnieniach nie tylko naszych, ale też zasłyszanych gdzieś w ciągu dnia.” – jak informuje zespół

Zespół Diapositive powstał pod koniec 2014 roku w Krakowie. Ich muzyka to mieszanka rocka, bluesa i soulu. Od stycznia 2016 koncertują głównie na południu Polski. W lutym 2017 wydali mini album o nazwie “Diapositive”. Natomiast w lutym 2020 LP „Give Me a Ride”.

Ich poczynania śledzą i opisują dziennikarze muzyczni (m.in. Top Guitar, Twój blues, Muzyczne horyzonty, Brzoza muzyczna). Wzięli udział w audycjach Jacka Kurka w RadioEm “Noc nie bez końca”, audycji Radia Kraków u Antka Krupy. W 2018 roku wystąpili na Bluesowej Barbórce w chorzowskiej Sztygarce. W 2019 pojawili się na “Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Blues 2019”, na 12. Suwałki Blues Festival oraz na małej scenie 39. Rawy Blues Festival. Rozpoczęliśmy również koncertowanie w akustycznej wersji m.in. w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Skład:
Anna Kopeć – wokal
Piotr Nawrocki – gitara, wokal
Jakub Pytka – gitara, wokal
Paweł Szarnicki – bas
Grzegorz Fieber – perkusja

Stara szkoła po krakowsku – album „Give Me a Ride” zespołu Diapositive [RECENZJA]

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply