Anna Dymna i zaproszeni artyści w piosence “Mimo wszystko”

Anna Dymna, wybitna polska aktorka oraz założycielka Fundacji „Mimo Wszystko” w podziękowaniu dla wszystkich cudownych ludzi dobrej woli, którzy mimo trudnych czasów, mierzenia się z zagrożeniami, wciąż… mimo wszystko – pragną pomagać innym – zainicjowała powstanie piosenki „Mimo wszystko”. Wśród wokalistów usłyszeć można Annę Wyszkoni, Kayah, Małgorzatę Ostrowską i Michała Szpaka.

fot. materiały promocyjne

W nagraniu utworu wzięli udział wybitni polscy artyści jak Kayah, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Barbara Pospieszalska, Piotr Cugowski, Michał Szpak, Mieczysław Szcześniak, Adam Nowak, Mateusz Pospieszalski, a za chórki odpowiedzialni byli Lidia Pospieszalska oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – ogólnopolskiego, konkursu dla uzdolnionych wokalnie osób z niepełnosprawnościami, który Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” organizuje od 2005 r.  – Klaudia Skotarczak, Daria Barszczyk, Klaudia Borczyk, Patrycja Błach, Ula Kowalska, Julka Walczyna, Paulina i Bartek Gruszeccy, Krzysztof Szymaszek, Michał Ziomek, Grzegorz Dowgiałło i Kamil Czeszel. Chórki dziecięce: Tymon, Tosia, Leon i Łucja Krylik.

W tym niełatwym czasie zachęcamy do wspólnego śpiewania oraz dzielenia się pełnymi dobrej energii słowami Wojciecha Młynarskiego oraz muzyką Mateusza Pospieszalskiego.

Anna Dymna mówi o utworze:

„W 2005 roku dostałam od Wojciecha Młynarskiego piękny prezent dla mojej fundacji – wiersz „Mimo wszystko”. Słowa są proste, a mówią o najważniejszej sprawie, dają nam siłę i wytyczają prostą drogę naszym działaniom:
“Ludzie są po to, by ich kochać,
Dopomóż myśli tej choć trochę
Pomóż nadziei kwitnąć listkom
mimo wszystko.”
Niedawno Mateusz Pospieszalski napisał do słów Wojtka Młynarskiego specjalną, energetyczną muzykę, byśmy właśnie teraz mogli razem zaśpiewać te słowa i uświadomić sobie, że naprawdę „najlepszym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek”.  Musieliśmy tylko,  kierując się rozsądkiem – zmuszeni sytuacją – zmienić słowa: „»Wyciągnij rękę, podejdź blisko« na »Pomachaj ręką, bądź sercem blisko«”. Ale mam nadzieję, że Wojtek nam wybaczy. Codziennie słucham tej piosenki i od razu dzwonię do kogoś, by choć chwilę porozmawiać, zapytać, czy czegoś nie potrzeba i podzielić się uśmiechem. Tak to działa. Nie damy się smutkom. Bądźmy razem, choć, chwilowo, w pewnej odległości. I śpiewajmy: „Mimo wszystko”.

Do utworu powstał świetny klip, nagrany przez wszystkich uczestników w ich własnych domach w czasie izolacji. Reżyserią i montażem klipu zajął się Michał Ziomek (także laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki) we współpracy z Łukaszem Pospieszalskim. 

W gronie instrumentalistów znaleźli się: Janusz Yanina Iwański – gitary, Mateusz Pospieszalski – piano fendera, Marcin Pospieszalski – gitara basowa oraz Łukasz Dmochewicz – perkusja.

Kayah o udziale w utworze „Mimo wszystko”:

„Anna Dymna i Mateo Pospieszalski to dla mnie takie płomyki, które same płoną i mają totalną zdolność zapalania do pięknych rzeczy innych. To niesamowicie charyzmatyczni i przemili ludzie, którzy swoją pracowitością i dobrą energią potrafią przenosić góry. Wspaniale, że w utworze zaśpiewali także podopieczni Fundacji “Mimo Wszystko”. Kiedy Mateo napisał, bym wzięła udział w nagraniu tej cudownej, energetycznej piosenki nie wahałam się ani chwili. Wiem, że w tak trudnych czasach, sztuka niesie ludziom wielkie pokrzepienie. Szczególnie taka, oparta na pięknych słowach, jakie przekazał Ani Wojciech Młynarski. Kochani pomachajcie ręką do swoich bliskich, prześlijcie ten utwór dalej, niech poczują pozytywną moc i energię oraz miłość od Was.” 

 

Leave a Reply