Premierowy utwór i teledysk Lecha Janerki

Lech Janerka po 14 latach przerwy prezentuje oficjalny singiel i teledysk. „Wanna na Wawelu” jest zapowiedzią nowego, długo wyczekiwanego albumu artysty, który ukaże się jesienią tego roku.

„Wanna na Wawelu” to energiczna i przebojowa piosenka, łącząca charakterystyczne dla Janerki brzmienia gitar, wiolonczeli z elementami nowoczesnej elektroniki, za których produkcję odpowiada Bartosz Straburzyński, na co dzień gitarzysta w zespole Lecha.

fot. Jacek Poremba

Tekst „Wanny na Wawelu” został zainspirowany nocą, którą Lech i jego żona Bożena spędzili na Wawelu, dokładnie w tym samym apartamencie, w którym nocował kiedyś Generał Charles de Gaulle.  Utworowi towarzyszy animowany teledysk stworzony przez Rafała Garcarka, który jest autorem wielokrotnie nagradzanego klipu do piosenki „Rower”.
Tym razem przedstawiony obraz jest skróconym komentarzem do tego, co w ostatnich latach działo się na rodzimej scenie politycznej i prezentuje migawki wydarzeń szeroko dyskutowanych w polskich mediach i domach. Spektakularny teledysk do „Wanny na Wawelu” śmiało może stanowić powtórkę z najnowszej historii Polski, ale daje też szansę, by każdy interpretował go na własny sposób i doszukiwał się w nim ważnych dla siebie elementów.

 

 

Leave a Reply