Francis Tuan z klipem do “Borders”

Wrocławski FRANCIS TUAN prezentuje klip do utworu “Borders”, zapowiadający album „Let’s Pretend”, który pojawi się jesienią tego roku.

Piosenkę „Borders” zainspirowało ośmiogodzinne oczekiwanie na przejściu granicznym – opowiada ona jednak o zupełnie innych granicach. Francis Tuan tworzy niezależny pop, w którym obok instrumentów elektrycznych pojawia się dwustrunowy wietnamski đàn nguyệt. Pochodząc z rodziny polsko-wietnamskiej, muzyk łączy brzmienia europejskie i azjatyckie. W nowym teledysku gra z kulturowymi stereotypami i poszukuje własnej tożsamości. Słoneczne dźwięki zderza z myślą, że coraz rzadziej czekamy na granicach państw, ale coraz częściej wyznaczamy je między sobą. 

fot. Piotr Nykowski

 

Francis Tuan śpiewa o podróżach w głąb duszy, akompaniując sobie na gitarze, syntezatorze i etnicznych cudach z Wietnamu. Razem z nim występują: Ajda Wyglądacz (bas), Paweł Drygas (reżyser perkusji i sampli) oraz Magda Hrebecka (mandolina). Ta oryginalna mikstura została doceniona przez słuchaczy debiutanckiej EP „Poems” (2017), a także przez widzów festiwali, takich jak np. Open’er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, czy Opole Songwriters Festival. Utwory Francisa były również wielokrotnie prezentowane na antenach Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz innych stacji radiowych.

 

 

Leave a Reply