Debiutancka płyta projektu baṣnia

19 marca ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”. Materiał oscyluje wokół alternatywnej, melancholijnej muzyki inspirowanej dark popem, zimną falą, post punkiem, ethereal wave’em i brzmieniami wytwórni 4AD z przełomu lat 80/90.

Rejestrował go, miksował i produkował Waldemar Sorychta – odpowiedzialny za brzmienie płyt takich zespołów jak The Gathering, Lacuna Coil, Moonspell czy Tiamat.

Album jest dostępny fizycznie w formie digipacka, a także w dystrybucji cyfrowej przez serwis bandcamp oraz na platformach streamingowych. Rejestrował go, miksował i produkował Waldemar Sorychta – odpowiedzialny za brzmienie płyt takich zespołów jak The Gathering, Lacuna Coil, Moonspell czy Tiamat.

Materiał składa się z 10 utworów poruszających tematy odrzucenia społecznego, samotności, nietolerancji, przemocy fizycznej i psychicznej.

Nie czekajmy na gwiazdkę z nieba, nikt nie przyjdzie i nie zmieni za nas tego co robimy – niszczymy wszystko wokół siebie, siebie wzajemnie. O tym mówi tytuł i taka myśl przyświeca płycie.” – tłumaczy wokalistka i kompozytorka materiału Baśnia Lipińska.
Projekt baṣnia wraz z Baśnią Lipińską współtworzą: Adam Kaliszewski na gitarze elektrycznej, Łukasz Zaorski-Sikora na gitarze basowej oraz Filip Onufry Jaremko na perkusji. Na płycie gościnnie zagrał na trąbce Michał Michota. Autorem zdjęć do digipacka jest Wiktor Franko.

 

Leave a Reply