KRÓL z nowym singlem z płyty “Przewijanie na podglądzie”

Utwór ,,Z Tobą / DO DOMU” to trzeci singiel Króla z płyty ,,Przewijanie na podglądzie”, która ukazała się w marcu 2018. Do piosenki także powstał klip.

Album Króla – muzyka i tekściarza związanego przed laty z UL/KR, a od lat solowo torującego sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Za jego miks i master odpowiada Piotr Emade Waglewski, a okładkę stworzyła Barrakuz. Muzykę i słowa napisał Błażej Król.

To 9 numerów składających się na wgląd w poetycki, choć naturalny, emocjonalny, acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty.

Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz niekiedy perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy.

To z całą pewnością świetny przykład outsider music – muzyki indywidualnej, ze sporą dezynwolturą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków – a także rzadka próbka insider popu – osobnego, choć uniwersalnego w wymowie.

Nasza recenzja płyty “Przewijanie na podglądzie”:

Król – “Przewijanie na podglądzie”

 

Słowa i muzyka: Błażej Król Miks: Piotr Emade Waglewski Mastering: Jacek Gawłowski Saksofon: Jędrzej Łagodziński

Leave a Reply