Premierowy utwór “Kurier” Krzysztofa Zalewskiego zapowiedzią filmu

15 marca do kin trafi najnowszy film twórcy „Psów”, „Pokłosia” czy „Jacka Stronga”. Władysław Pasikowski wziął tym razem na warsztat historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Głównym tematem muzycznym filmu „Kurier” jest premierowy utwór Krzysztofa Zalewskiego o tym samym tytule. Posłuchajcie singla i zobaczcie teledysk.

 

fot. materiały promocyjne

 

Krzysztof Zalewski został zaproszony do stworzenia piosenki, która będzie towarzyszyła ekranizacji niezwykłych losów Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Artysta zainspirowany tą szpiegowską historią stworzył mocny utwór o uniwersalnym przesłaniu, takim, które można odnieść do wydarzeń z tamtych lat, jak i obecnych nam czasów. Zapewne utwór usłyszymy też podczas zbliżającej się trasy koncertowej wokalisty.

Krzysztof Zalewski o utworze „Kurier”:

“Miałem wielką przyjemność i zaszczyt zrobić piosenkę do filmu Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Pokolenia Polaków czytały z wypiekami na twarzy „Kuriera z Warszawy”, teraz będzie można wpijać paznokcie w oparcia kinowych foteli na filmie ‘Kurier'”.

Władysław Pasikowski o filmie:

„Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych”.

Muzyka: Krzysztof Zalewski, Marcin Macuk Tekst: Krzysztof Zalewski / Michał Wiraszko Mix i mastering: Rafał Smoleń

Jedna odpowiedź do “Premierowy utwór “Kurier” Krzysztofa Zalewskiego zapowiedzią filmu”

Leave a Reply