“Joystick” premierowym utworem Katarzyny Nosowskiej

Katarzyna Nosowska prezentuje zupełnie nowy utwór pt. “Joystick”, gdzie gościnnie pojawia się Miuosh. Piosenka promuje specjalną wersję płyty “Basta”, na której oprócz premierowej kompozycji znalazły się komentarze wokalistki do każdego utworu.

fot. materiały promocyjne

Płyta “Basta” została wydana w październiku 2018 roku. Znalazło się na niej 11 premierowych kompozycji, a album promowały single “Nagasaki” i “Ja Pas!”.

 

Artystka opowiadając o tym materiale zaznaczała, że to najważniejsza płyta w jej życiu. “Ja jestem teraz w takim momencie swojego życia, że znalazłam w sobie siłę, żeby przestać się przejmować… przepraszać za to, że żyję. Zwróciłam się ku sobie i zapytałam samą siebie czego chcę. Okazało się, że zapragnęłam takiej płyty – bez zbędnych metafor, wyśpiewywania melodii i owijania w bawełnę”.

NOSOWSKA o „Joysticku”:

“Świat zewnętrzny każdego dnia dwoi się i troi, żeby złapać za końcówkę motka energii, by ciągnąć i ciągnąć, aż do poczucia całkowitej jej utraty. Często, zbyt często, daję się na to nabrać… Kawałek, który dziś oddajemy w Wasze ręce, opowiada o tym, że bezpieczne miejsce mamy w sobie, że warto bywać w sobie jak najczęściej.”

Tomek Kuczma o pracy nad klipem:

“Praca nad „Joystickiem” przywołała u nas wspomnienia godzin spędzonych w dzieciństwie przed naelektryzowanymi kineskopami pełnymi pikseli. Niewinna rzeczywistość starych gier, w kontekście mocnego, pełnego wściekłości utworu, zamienia się w surrealistyczny trip. W teledysku poukrywaliśmy dziesiątki geekowskich smaczków, tajnych wiadomości oraz nawiązań do krajobrazów Warszawy i Katowic. Warto więc zobaczyć go kilka razy!

To jednak nie koniec wieści od NOSOWSKIEJ. W serwisach streamingowych pojawiła się poszerzona wersja „BASTY”, na której znajdziecie najnowszy „Joystick” oraz utwory z ostatniej płyty opatrzone komentarzem Artystki. NOSOWSKA wzbogaca piosenki we wnikliwe, nieraz osobiste, czasem zabawne, a czasem wzruszające spostrzeżenia.”

Nasza recenzja płyty “Basta”:

Nosowska – “Basta”

 

Leave a Reply