Marcelina prezentuje nowy singiel “Dinozaury”

Piosenka “Dinozaury” jest drugim singlem promującym płytę “Koniec wakacji” Marceliny, która ukazała się pod naszym patronatem. Do utworu powstał też klip.

Kompozycja jest wynikiem współpracy wokalistki z Robertem Cichym i Kubą Karasiem. Album “Koniec wakacji” ukazał się 28 września.

fot. materiały promocyjne

 

 

Jak informuje Marcelina:

“Klip powstał w mojej ukochanej Szklarskiej Porębie. Tam jest moje miejsce na ziemi i miłość mojego życia 😊
Za obrazek odpowiada duet Zosia Zija/ Jacek Pioro (…) BARDZO DZIĘKUJEMY! ♥️
Pomagało nam mnóstwo wspaniałych ludzi ze Szklarskiej ale im już podziękuję osobiście, tak jak to się załatwia z lokalesami 😉”.

Nasza recenzja płyty “Koniec wakacji”:

Marcelina – “Koniec wakacji”

Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings). Nowy materiał to zupełnie nowy etap. Postanowiłam zaprosić do współpracy nowego producenta. Razem z Kubą Karasiem i gitarzystą Kamilem Kryszakiem wyjechaliśmy w góry w okolice Szklarskiej Poręby i zamknęliśmy sie na jakiś czas w domu z pięknym widokiem. Nagraliśmy tam w zasadzie całą płytę. Ten krok podyktowany był chęcią zaryzykowania i odejścia od schematu współpracy, do którego byłam przyzwyczajona.

Marcelina – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album studyjny Marcelina, który promowany był przez single „Tatku” oraz „Nie chcę już”. W 2012 roku otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”), a także nominację do Nagrody WARTO „Gazety Wyborczej”. W tym samym roku pojawiła się na płycie June, obok takich artystów jak m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak czy Urszula Dudziak. Występowała na największych festiwalach w Polsce (na Open’er Festival, a także Orange Warsaw Festival, Coke Live, Off Camera oraz na Głównej Scenie Przystanku Woodstock) i koncertowała na świecie (w Londynie, Paryżu, Risoul, Les Sybelles, na Mauritiusie; odbyła dwutygodniową trasę po Japonii). Otrzymała nagrodę specjalną dla “Artysty w sieci” podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W grudniu 2012 roku wydano EP-kę zatytułowaną Znikam. 8 października 2013 roku miała premierę druga autorska płyta Marceliny Wschody Zachody, utrzymana w klimacie alternatywnego popu. Na początku lutego premierę miał drugi oficjalny singiel Marceliny „Karmelove”, na którym gościnnie zaśpiewał Piotr Rogucki. Utwór osiągnął ponad 17 milionów odtworzeń w serwisie You Tube. 9 października 2015 roku ukazał się trzeci album studyjny Gonić burzę.

28 września 2018 odbyła się premiera czwartego studyjnego albumu Marceliny “Koniec wakacji”. Płytę promują single “Tańcz” i “Dinozaury”.

 

Muzyka: Marcelina, Robert Cichy Tekst: Marcelina

Produkcja: Kuba Karaś mix: Jarosław Yaro Płocica mastering: Jarosław Yaro Płocica

 

Leave a Reply