Leski prezentuje nowy teledysk “Humanitarnie” i zapowiada trasę koncertową

Leski prezentuje teledysk do nowego singla pt. “Humanitarnie”. Piosenka pochodzi z płyty “Miłość. Strona B”. A już 21 września rozpocznie się trasa koncertowa wokalisty. Zapraszamy.

“Miłość. Strona B” to druga płyta LESKIEGO, która ukazała się 8 czerwca. Album zawiera jedenaście autorskich utworów, opowiadających o miłości, kiedy mija okres demo i zaczyna się prawdziwe życie.

fot. materiały promocyjne

Producentem muzycznym albumu jest Marcin Bors znany ze współpracy m. in. z takimi artystami jak Hey, Gaba Kulka, Muchy czy Pogodno.

“Eksperymentowaliśmy. Gitary przepuszczaliśmy, np. przez magnetofon kasetowy i zapisywaliśmy analogowo na taśmę. Sięgnęliśmy po stare syntezatory takie jak Polysix, Juno 106, Juno 60, ARP Solina czy Roland VP 330. Wykorzystaliśmy też brzmienia kultowych automatów perkusyjnych CR-78 oraz TR-707. Większość partii basowych Marcin zagrał na barytonowym Telecasterze. Na płycie pojawia się również Stylophone, Monotron i masę różnych ciekawych efektów” – wyjaśnia Leski.

Zapraszamy też na trasę koncertową Leskiego. Rozpiskę znajdziecie poniżej. Pierwszy koncert odbędzie się 21 września w Lublinie. 23 września możecie spotkać się także z nami na koncercie w Radiu Łódź. Nie może Was tam zabraknąć!

Nasza recenzja płyty Leskiego:

Leski – “Miłość. Strona B”

Leave a Reply