Sistars & Bass Astral x Igo z nową wersją “Sutry”

Koniecznie sprawdźcie trzecią odsłonę muzycznego projektu Electronic Beats POWROTY. Po duetach Kayah i KęKę oraz NOSOWSKIEJ i ZAMILSKIEJ, do sieci trafiła właśnie nowa wersja kultowego utworu z 2004 roku. „Sutra Rework”, to zaskakujący efekt pracy krakowskich artystów Bass Astral x Igo nad przebojem grupy Sistars.

 

fot. materiały promocyjne

 

“Sutra” ujrzała światło dzienne w 2004 roku, wraz z drugim wydawnictwem zespołu Sistars – minialbumem pt. „EP”. Zespół już rok wcześniej znalazł się na szczycie listy OLiS, dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi „Siła Sióstr”, ale to właśnie „Sutra” spowodowała, że siostry Przybysz, Marek Piotrowski i Bartek Królik stali się jednym z najgorętszych zespołów w naszym kraju.

Od tego czasu minęło kilkanaście lat. I mimo, że zespół Sistars obecnie istnieje już tylko w naszej pamięci, to fani ciągle wracają do ich kultowych piosenek. Dzięki uporowi fanów i ich licznym prośbom, 21 września do sklepów trafi reedycja zremasterowanego debiutanckiego albumu “Siła Sióstr” na płytach CD i po raz pierwszy także na winylu i w muzycznych serwisach cyfrowych.

Teraz fani zespołu Sistars dostają kolejny wyjątkowy prezent w postaci rework’u przeboju”Sutra”. Za nową wersję utworu odpowiedzialny jest jeden z najciekawszych polskich elektronicznych duetów ostatnich lat. Bass Astral x Igo początkowo tworzyli muzykę rockową, jednak zdecydowali się przełamywać własne muzyczne przyzwyczajenia i tworzyć elektronikę, która zachwyciła nie tylko polskich, ale również zagranicznych słuchaczy, wypełniając sale koncertowe po brzegi.
Premierze nowej wersji “Sutry” towarzyszy wyjątkowy obraz. Animacja autorstwa Matijosa Gebreselassie i Katarzyny Dziaduś. Klip jest wizualizacją przenikliwej muzyki, która opanowuje całe miasto.

“Jest to dla nas wyjątkowy projekt, ponieważ od dłuższego czasu mamy w uszach Bass Astral x Igo. W połączeniu z legendarną “Sutrą” poprzeczka powędrowała bardzo wysoko. Ze swojej strony postanowiliśmy postawić na równie wyraziste i zapadające w pamięć kadry licząc, że będą stanowić ciekawe uzupełnienie muzyki.”
Matijos jest absolwentem Łódzkiej Filmówki pracującym obecnie w branży gamingowej, Kasia jest ilustratorem i pracuje obecnie dla Netguru z krakowskiego biura.

Leave a Reply